W dniu 14 października 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste „ Ślubowanie klas pierwszych ”. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły p.Mirosława Marszałek. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstantynowie Łódzkim. Zaproszeni goście złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowali za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Popołudniu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z klas starszych w przygotowanym przedstawieniu wygłosiły słowa pełne wdzięczności i wzruszenia. Nie zabrakło również symbolicznego ,,Sto lat…”.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom wspaniałych ocen i sukcesów. Niech czas szkoły będzie dla Was najpiękniejszą przygodą i miejscem nawiązywania nowych przyjaźni. Nauczycielom natomiast życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w realizacji wyznaczonych celów.

Zobacz film w Filmotece szkolnej!