..."zazieleniło się" na korytarzach...

Dnia 22 marca, "zazieleniło się" na korytarzach naszej szkoły. Tego dnia obchodziliśmy bowiem Dzień Świętego Patryka. Uroczystość ta została przygotowana przez uczniów klas drugich. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją, historią oraz geografią fizyczną Republiki Irlandii i całej wyspy oraz pogłębienie znajomości języka angielskiego w zakresie słownictwa związanego z Dniem Świętego Patryka.

Ściany i gazetki szkolne, przyozdobione były koniczynami i plakatami wykonanymi przez uczniów klas I-III. Prace te przedstawiały postać leprikona, czyli skrzata. Odświętny klimat budowany był od rana, drugoklasiści ubrani na zielono, w pięknych zielonych kapeluszach. Dla uczniów klas 0-III przygotowano przedstawienie, a po nim słodki, ale zdrowy poczęstunek, m.in. galaretki, jabłka, marchewki, winogrona, mandarynki. Oczywiście poczęstunek utrzymany był w kolorach flagi narodowej Irlandii – zielonym, białym i pomarańczowym.

Tegoroczne obchody Dnia św. Patryka można uznać za udane. Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów klas drugich za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do występu.

- Justyna Rygiel – nauczyciel języka angielskiego