Klasa VI

24. czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016, jak i pożegnanie klasy szóstej, ktora tego dnia zakończyła bardzo ważny etap w swoim życiu. W spotkaniu uczestniczyli: pan Krzysztof Pipiński- Zastępca Bumistrza Miasta Konstantynowa Łódzkiego, pan Marek Łopaciński- Radny Miejski, ksiądz proboszcz Stefan Magiera, Grono Pedagogiczne na czele z Panią Dyrektor Ewą Ratajczyk, rodzice i społeczność uczniowska naszej szkoły.

Podczas uroczystości nagrodzono wielu uczniów, którzy wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami szkolnymi lub pozaszkolnymi. Następnie mogliśmy obejrzeć spektakl klasy szóstej, którego autorami byli sami uczniowie. Postanowili oni w sposób żartobliwy przypomnieć ciekawe scenki, które rzeczywiście miały miejsce w szkole.

"Daleka droga Przyjacielu,
daleka droga.
Rusza nas wielu ku swoim celom
na własnych nogach.
Wszystkiego nas nie nauczy
starszych przestroga.

Będziemy błądzić, będziemy kluczyć,
daleka droga.
Daleka droga cię onieśmiela,
jak innych wielu.
Lecz stanąć w miejscu-
to zostać w tyle.
Tak, Przyjacielu!"