Grupa uczniów z klas 7a, 7b oraz 8 wraz z wychowawczyniami p. Jolantą Szymborską, Magdaleną Włodarczyk i Małgorzatą Kazimierczak oraz nauczycielką historii, p. Martą Pietrzak wybrała się 25 listopada do Warszawy.

Wycieczkę rozpoczął spacer wraz z przewodnikiem po Powązkach do Kwatery Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej "Zośka", gdzie pochowani są bohaterowie "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.

Głównym celem wyjazdu było jednak zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Nowoczesne, multimedialne muzea zrobiły duże wrażenie, dostarczyły wielu emocji i stanowiły żywą lekcję historii. W pierwszym z nich przewodnik przybliżył okoliczności wybuchu, przebieg i skutki powstania oraz sytuację w jakiej znalazła się wówczas ludność cywilna. Uczniowie mogli zbierać kartki z kalendarza, na których opisany został każdy z 63 dni powstania. Kolejnym punktem programu było Muzeum POLIN i wystawa "1000 lat historii Żydów Polskich", która jest jego sercem. Obejmuje ona osiem galerii, które zabrały młodzież w podróż w czasie i krok po kroku prowadziła przez kolejne epoki.

W drodze powrotnej nie mogło oczywiście zabraknąć restauracji McDonald's, obowiązkowego punktu programu każdej wycieczki!