Gratuluję!

Miło mi poinformować, że Lilianna Klimas uczennica klasy VI została laureatką VIII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces – poziom podstawowy” organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty.

W etapie szkolnym Lila wykonała projekt w języku Scratch na temat COVID-19. Technika programistyczna zastosowana w projekcie i jego wartość merytoryczna zapewniła awans do finału. Rozgrywka finałowa składała się z dwóch części. Pierwsza cześć polegała na rozwiązaniu trudnego testu wiedzy ogólnej z informatyki. Parę godzin później, najlepsi finaliści, rozwiązywali zadanie programistyczne w języku Scratch, programując grę na podobieństwo klasycznej platformówki Tower Defense.

Gratuluję Lila. Zaprezentowałaś rozległą wiedzę daleko poza zakres podstawy programowej i niezwykłą pracowitość. Myślę, że to nie koniec Twoich szukcesów - nie tylko informatycznych!

To kolejny sukces informatyczny w naszej szkole, po bardzo dobrym występie naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr".

Więcej informacji można znaleść w witrynie konkursu.