Lilianna Klimas z kl. 6a została laureatką edycji wrześniowej a jej siostra Kalina edycji październikowej Ogólnopolskiego Konkursu „Hasło dla Mieci”, który odbył się w ramach realizacji projektu „Działaj z imPETem”, a jego celem jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.

Miecia  nie jest jednak zwykłą śmieciarką – w jej wnętrzu zamiast odpadów znajduje się interaktywna wystawa, pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale także poczuć i dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest zamontowana na górze śmieciarki zjeżdżalnia oraz gry zręcznościowe. Na wejściu zawieszona jest zgniatarka – każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki PET, której dalszy etap obserwować może w śmieciarce.

Dziewczynki Lilianna i Kalina wykazały się kreatywnością i stworzyły najlepsze hasła promujące zwiedzanie Mieci.

Gratulujemy!!!