Lilianna Klimas, ucz. kl. Va otrzymała wyróżnienie w konkursie zrealizowanym przez Województwo Łódzkie przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Główną ideą konkursu było propagowanie i pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, szczególnie zagadnień związanych z segregowaniem i recyklingiem odpadów oraz ochroną powietrza przed zanieczyszczeniami.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach tematycznych: „Drugie życie odpadu" oraz "Walczymy ze smogiem". W pierwszej kategorii uczestnicy konkursu musieli wykonać trójwymiarową instalację z odpadów nadających się do recyklingu, w drugiej, dotyczącej walki ze smogiem, trzeba było przygotować atrakcyjny plakat lub ulotkę.

Lilianna wykazała się kreatywnością w I kategorii, a wykonana przez nią praca i film zostały włączone w zrealizowany film edukacyjny, który posłuży uświadamianiu młodzieży i dorosłych na różnego rodzaju prezentacjach i szkoleniach dotyczących ochrony środowiska. Za swoją pracę otrzymała atrakcyjne nagrody edukacyjne.

W konkursie wzięło udział także 11 innych uczniów szkoły, którym również należą się gratulacje za krzewienie idei ekologicznych.. Nie zajęli punktowanego miejsca, bo konkurencja była ogromna – ponad tysiąc nadesłanych prac. Jednak wszyscy uczestnicy zostali docenieni przez organizatorów, wzięli udział w gali finałowej i mieli możliwość zwiedzania EC1 w Łodzi.