Z ogromną przyjemnością i satysfakcją informujemy, że  uczennica z klasy 7a ANIELA GAWRYSZCZAK została laureatką konkursu w Grupie III, a uczennica LILIANNA KLIMAS z klasy 6a laureatką konkursu w Grupie II.

Organizatorem Konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Jego celem jest zapoznanie się uczestników z tematyką związaną z racjonalnym gospodarowaniem wodą oraz postępującymi zmianami klimatu, co przyczyni się do zwiększenia świadomości w zakresie ochrony środowiska, rozwinięcia wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych oraz kształtowania indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska. Formowanie od najmłodszych lat właściwych nawyków w zakresie oszczędzania wody oraz zasad jej racjonalnego wykorzystywania, z pewnością zaowocuje w przyszłości postawami dorosłych, którzy będą rozumieli dlaczego należy chronić środowisko w życiu codziennym, którzy będą wiedzieli jak skutecznie i efektywnie to robić. Szczególnie teraz, przy postępujących zmianach klimatycznych i nasilających się zjawiskach suszy, musimy wypracować metody racjonalnego gospodarowania wodą i nauczyć się jak tej wody nie marnować.

Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Lilianna Klimas z kl. 6a została laureatką edycji wrześniowej a jej siostra Kalina edycji październikowej Ogólnopolskiego Konkursu „Hasło dla Mieci”, który odbył się w ramach realizacji projektu „Działaj z imPETem”, a jego celem jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.

Miecia  nie jest jednak zwykłą śmieciarką – w jej wnętrzu zamiast odpadów znajduje się interaktywna wystawa, pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale także poczuć i dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest zamontowana na górze śmieciarki zjeżdżalnia oraz gry zręcznościowe. Na wejściu zawieszona jest zgniatarka – każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki PET, której dalszy etap obserwować może w śmieciarce.

Dziewczynki Lilianna i Kalina wykazały się kreatywnością i stworzyły najlepsze hasła promujące zwiedzanie Mieci.

Gratulujemy!!!