Szanowni Rodzice! 

Informuję, że z powodu rozpoczęcia akcji strajkowej nauczycieli zajęcia dydaktyczno- wychowawcze zostają zawieszone - do odwołania.

Miroslawa Marszałek
dyrektor szkoły     

Podziękowania Rady Rodziców 

Drodzy Rodzice dziękujemy bardzo za wsparcie finansowe jakie okazaliście w roku szkolnym 2018/2019

 Dzięki Państwa hojności było możliwe:

  • Sfinansowanie w całości nowego sprzętu nagłaśniającego na hali sportowej wraz z instalacją;

  • Zakup dyplomów i upominków dla uczniów klas pierwszych z okazji pasowania na ucznia;

  • Finansowanie nagród za udział w konkursach szkolnych;

  • Współorganizowanie Balu Karnawałowego oraz innych imprez odbywających się na terenie szkoły;

  • Współfinansowanie zakupu tablicy multimedialnej;

  • Zakup nagród książkowych dla uczniów wręczanych na uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas I-VIII;

  • Finansowanie wyjazdu dzieci na zawody sportowe i konkursy;

  • Współfinansowane projektu pracowni ekologicznej na świeżym powietrzu.

To jest tylko część działań z zakresu działalności Rady Rodziców. Przedstawiciele Rady Rodziców przedstawią Państwu na zebraniach klasowych szczegóły sprawozdania z działalności Rady Rodziców

 

Liczymy na dalszą Waszą pomoc w nowym roku szkolnym.

Pamiętajmy, że wspólnie tworzymy szkołę dla naszej Dzieci.

Darowizny na Radę Rodziców prosimy wpłacać na konto: 07 1020 3437 0000 1802 0173 1470

W dniu 26 marca 2019 roku o godz. 16.00
odbędą się próby sprawnościowe kandydatów
do oddziału sportowego
na rok szkolny 2019/2020.

rekrutacjaSP2

dniotwarte

Dnia 13.11.2018r. (wtorek) odbędą się zebrania z Rodzicami.

Godzina 17:00 - klasy IV - VIII

Godzina 18:00 - klasy I - III

Serdecznie zapraszamy!

 

Głównym “sponsorem” działalności Rady Rodziców jesteście Państwo Wy - Rodzice każdego ucznia naszej szkoły.

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Rodziców o wsparcie finansowe.

 

W tym roku szkolnym prosimy aby  Państwo wszystkie darowizny na Radę Rodziców wpłacali na konto:

07 1020 3437 0000 1802 0173 1470

 tytułem: wpłata na Radę Rodziców, imię i nazwisko dziecka + klasa.

 

Darowizny będzie  można dokonać również osobiście 30 minut przed konsultacjami i zebraniami będzie w szkole dyżurował członek RR.

Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 50 zł, natomiast drugie i każde kolejne wynosi 30 zł.

 

Pozdrawiamy i dziękujemy w imieniu Rady jak i Dzieci za okazane wsparcie.

Gratulujemy i dziękujemy...

W zawodach, które odbyły się 20 listopada 2018 r. w Powiatowej Hali Sportowej w Pabianicach udział wzięły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa w Pawlikowicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstantynowie Łódzkim, Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej, Szkoła Podstawowa w Dobroniu, Szkoła Podstawowa nr 9 w Pabianicach. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna po dwóch zwycięstwach, dwóch remisach i jednej porażce zajęła trzecie miejsce w turnieju.

Zespół z naszej szkoły pod opieką p. Sylwestra Karpisza grał w składzie: Julian Cybulski, Aleksander Drabent, Seweryn Lizak, Kacper Dymowski, Jarosław Marszałek, Jakub Rudzki, Antoni Sztaudynger, Gabriel Grzelczak, Julian Zan, Oliwier Pacholak.

  1. Uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej będą mogli sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (wyniki.edu.pl). Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które każdy uczeń będzie mógł otrzymać od dyrektora szkoły 12 czerwca br. Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 14 czerwca br. od godz. 10:00.

  2. Informator o szkołach w woj. łódzkim
  3. Witryna naboru elektronicznego dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w województwie łódzkim.

  4. Witryna Urzędu Miasta Łodzi - Informator o szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
    Uczeń może wybrać dowolną liczbę szkół i klas!!!
  5. Zarządzenie nr 41/2019 Łódzkiego Kuratora Oświaty z 31 stycznia w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, a także składania dokumentów przez absolwentów szkół podstawowych i absolwentów dotychczasowych gimnazjów.

    Termin składania wniosków: 13 maja - 25 czerwca 2019 r.
    Ogłoszenie wyników wstępnej rekrutacji: 16 lipca 2019 r.
    Ogłoszenie listy ostatecznie zakwalifikowanych: 25 lipca 2019 r.
    Postępowanie uzupełniające: 26 lipca - 30 sierpnia br.

  6. Pytania na temat rekrutacji 2019/2020 w województwie łódzkim można kierować do wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi Jarosława Owsiańskiego.
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    tel.: 42 637 70 55 w. 46 lub 42 637 70 59

  7. Rekrutacja 2019/2020 – link do nowej zakładki na stronie MEN
  8. Zarządzenie nr 113 ŁKO z dnia 16 listopada 2018 r. w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych na rok szkolny 2018/2019, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum.
  9. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018–2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum oraz branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum.

W zawodach, które odbyły się 27 listopada 2018r. na pływalni MOSiR w Pabianicach udział wzięli uczniowie z następujących szkół: SP nr 2 w Konstantynowie Łódzkim, SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, SP w Bychlewie, SP nr 1 w Pabianicach, SP nr 3 w Pabianicach, SP nr 14 w Pabianicach, SP nr 16 w Pabianicach, SP nr 17 w Pabianicach, SP w Pawlikowicach, SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, SP w Ksawerowie, SP nr 2 w Pabianicach.

Drużyna chłopców po zaciętej rywalizacji zdobyła drugie miejsce, a dziewcząt trzecie w Mistrzostwach Powiatu w drużynowych zawodach pływackich.Zespół chłopców i dziewcząt pod opieką p. Sylwestra Karpisza płynął w składzie: Julian Cybulski, Aleksander Drabent, Mateusz Dusiński, Kacper Dymowski, Marcel Krata, Seweryn Lizak oraz Wiktoria Boczkowska, Zofia Dusińska, Angelika Grabowska, Martyna Jakubczyk, Michalina Kania, Gabriela Przyrowska.

W indywidualnych startach najlepsze miejsca zajęli:
Seweryn Lizak - I miejsce 50 m. stylem dowolnym,
Mateusz Dusiński - II miejsce 50 m. stylem klasycznym,
Julian Cybulski - III miejsce 50 m. stylem motylkowym,
Zofia Dusińska - III miejsce 50 m. stylem klasycznym.

Drużyna chłopców awansowała do półfinału wojewódzkiego

GRATULACJE!!!