Szanowni Rodzice! 

Informuję, że z powodu rozpoczęcia akcji strajkowej nauczycieli zajęcia dydaktyczno- wychowawcze zostają zawieszone - do odwołania.

Miroslawa Marszałek
dyrektor szkoły     

W dniu 26 marca 2019 roku o godz. 16.00
odbędą się próby sprawnościowe kandydatów
do oddziału sportowego
na rok szkolny 2019/2020.

rekrutacjaSP2

dniotwarte

Dnia 13.11.2018r. (wtorek) odbędą się zebrania z Rodzicami.

Godzina 17:00 - klasy IV - VIII

Godzina 18:00 - klasy I - III

Serdecznie zapraszamy!

 

Głównym “sponsorem” działalności Rady Rodziców jesteście Państwo Wy - Rodzice każdego ucznia naszej szkoły.

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Rodziców o wsparcie finansowe.

 

W tym roku szkolnym prosimy aby  Państwo wszystkie darowizny na Radę Rodziców wpłacali na konto:

07 1020 3437 0000 1802 0173 1470

 tytułem: wpłata na Radę Rodziców, imię i nazwisko dziecka + klasa.

 

Darowizny będzie  można dokonać również osobiście 30 minut przed konsultacjami i zebraniami będzie w szkole dyżurował członek RR.

Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 50 zł, natomiast drugie i każde kolejne wynosi 30 zł.

 

Pozdrawiamy i dziękujemy w imieniu Rady jak i Dzieci za okazane wsparcie.

Gratulujemy i dziękujemy...

W zawodach, które odbyły się 20 listopada 2018 r. w Powiatowej Hali Sportowej w Pabianicach udział wzięły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa w Pawlikowicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstantynowie Łódzkim, Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej, Szkoła Podstawowa w Dobroniu, Szkoła Podstawowa nr 9 w Pabianicach. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna po dwóch zwycięstwach, dwóch remisach i jednej porażce zajęła trzecie miejsce w turnieju.

Zespół z naszej szkoły pod opieką p. Sylwestra Karpisza grał w składzie: Julian Cybulski, Aleksander Drabent, Seweryn Lizak, Kacper Dymowski, Jarosław Marszałek, Jakub Rudzki, Antoni Sztaudynger, Gabriel Grzelczak, Julian Zan, Oliwier Pacholak.

  1. Witryna naboru elektronicznego dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w województwie łódzkim.

  2. Witryna Urzędu Miasta Łodzi - Informator o szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
    Uczeń może wybrać dowolną liczbę szkół i klas!!!
  3. Zarządzenie nr 41/2019 Łódzkiego Kuratora Oświaty z 31 stycznia w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, a także składania dokumentów przez absolwentów szkół podstawowych i absolwentów dotychczasowych gimnazjów.

    Termin składania wniosków: 13 maja - 25 czerwca 2019 r.
    Ogłoszenie wyników wstępnej rekrutacji: 16 lipca 2019 r.
    Ogłoszenie listy ostatecznie zakwalifikowanych: 25 lipca 2019 r.
    Postępowanie uzupełniające: 26 lipca - 30 sierpnia br.

  4. Pytania na temat rekrutacji 2019/2020 w województwie łódzkim można kierować do wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi Jarosława Owsiańskiego.
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    tel.: 42 637 70 55 w. 46 lub 42 637 70 59

  5. Rekrutacja 2019/2020 – link do nowej zakładki na stronie MEN
  6. Zarządzenie nr 113 ŁKO z dnia 16 listopada 2018 r. w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych na rok szkolny 2018/2019, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum.
  7. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018–2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum oraz branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum.

W zawodach, które odbyły się 27 listopada 2018r. na pływalni MOSiR w Pabianicach udział wzięli uczniowie z następujących szkół: SP nr 2 w Konstantynowie Łódzkim, SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, SP w Bychlewie, SP nr 1 w Pabianicach, SP nr 3 w Pabianicach, SP nr 14 w Pabianicach, SP nr 16 w Pabianicach, SP nr 17 w Pabianicach, SP w Pawlikowicach, SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, SP w Ksawerowie, SP nr 2 w Pabianicach.

Drużyna chłopców po zaciętej rywalizacji zdobyła drugie miejsce, a dziewcząt trzecie w Mistrzostwach Powiatu w drużynowych zawodach pływackich.Zespół chłopców i dziewcząt pod opieką p. Sylwestra Karpisza płynął w składzie: Julian Cybulski, Aleksander Drabent, Mateusz Dusiński, Kacper Dymowski, Marcel Krata, Seweryn Lizak oraz Wiktoria Boczkowska, Zofia Dusińska, Angelika Grabowska, Martyna Jakubczyk, Michalina Kania, Gabriela Przyrowska.

W indywidualnych startach najlepsze miejsca zajęli:
Seweryn Lizak - I miejsce 50 m. stylem dowolnym,
Mateusz Dusiński - II miejsce 50 m. stylem klasycznym,
Julian Cybulski - III miejsce 50 m. stylem motylkowym,
Zofia Dusińska - III miejsce 50 m. stylem klasycznym.

Drużyna chłopców awansowała do półfinału wojewódzkiego

GRATULACJE!!!

Serdecznie zapraszamy na zebrania z Rodzicami,

które odbędą się dnia 12 września 2018 roku (środa)

Klasy I - III - o godzinie 17.00


Klasy IV - VIII - o godzinie 18.00

 

W dniu 19 września 2018 roku (środa) o godzinie 17.15 

odbędą się zebrania z Rodzicami w oddziałach przedszkolnych.

Serdecznie zapraszamy!

Praca Filipa...

W pierwszej połowie października nasi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w  konkursie plastycznym organizowanym przez Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki pt.  "Skąd się bierze woda w kranie?". Uczniowie mieli za zadanie zobrazować skąd, ich zdaniem bierze się woda i jak trafia do domowych kranów.

Serdeczne gratulacje należą się naszym uczennicom Zosi Jakubowskiej z klasy IIa i Anielce Gawryszczak z klasy V za zajęcie 2-go miejsca w owym konkursie w danej kategorii wiekowej. Ponadto wyróżnienia otrzymali:
Kacper Garnysz z klasy IV
Gabriel Gawryszczak z klasy IIIb
Filip Rupniewski  z klasy IIIb
Nina Skorzycka z klasy Ib
Mikołaj Marciniak z klasy Ib.

Prace nagrodzone i wyróżnione można obejrzeć na stronie internetowej PKGKŁ.