W weekned w Szczecinku wystartowało 170 uczestników z 24 klubów. Rywalizacja toczyła się o tytuł Mistrza Polski juniorów młodszych w dwuboju nowoczesnym. Każdy z uczestników zobowiązany był pokonać dystans 100m na pływali oraz 1000m biegiem. Fantastyczną niespodziankę sprawiła Maria Peiko, uczennica IVa, która wywalczyła brązowy medal w konkurencji indywidualnej, a kolejnego dnia wraz z koleżanką klubową UKS Piątki zdobyła brązowy medal w sztafecie wielobojowej. Sukces smakuje tym bradziej, że Marysia jest uczestniczką programu szkolnego WIELOWYMIAROWY ROZWÓJ CZŁOWIEKA, który uruchomiany został 5 lat temu. Materiał programu obejmuje różnorodne obszary działalności Naszej szkoły. W procesie sportowym głownym celem jest promocja aktywności ruchowej na pływalni i w terenie. Celem operacyjnym jest stwarzanie możliwości rozwoju kariery sportowej. Marysia trzymamy kciuki!!! Gratulacje!!!

Wyniki indywidualne i Wyniki sztafetowe: Indywidualnie http://www.pentathlon.org.pl/wyniki/wyniki-xml/?id_event=894 sztafeta http://www.pentathlon.org.pl/wyniki/wyniki-xml/?id_event=894

 

W Poznaniu zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Bardzo dobrze zaprezentowali się konstantynowscy 12latkowie. Do rywalizacji przystąpiło blisko 150 zawodników z 13drużyn. Podopieczni trenerów Roberta Żołądka i Tomasza Kotusa wywalczyli cztery medale 1-1-2 oraz szereg miejsc w czołowej 10. Złoty medal wywalczyła Maria Peiko na 100 dow. Srebrny zdobył Oliwier Leśniewski na 100m klas. Brąz wywalczyli ponownie Marysia na 400m dow i Oliwier na 200m popularną żabką. Tuż za podium wysokie lokaty uzyskali: Tymoteusz Bednarczyk IV 100mot i VI 400 dow, Maria Peiko IV 200 grzb i IV 100 grzb, Iga Ciszyk IX na 200klas, VII m-ce sztafeta 4×50 zmiennym oraz X m-ce sztafeta 4×50 dowolnym w składzie: Maria Peiko, Oliwier Leśniewski, Tymoteusz Bednarczyk, Igor Sołtysiak. W klasyfikacji drużynowej UKS Piątka Konstantynów Łódzki zajęła V miejsce. Gratulacje!!!

11 czerwca w stolicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy Młodzików w dwuboju. 154 uczestników rywalizowało na dystansie pływackim 50m dowolnym oraz 600m biegu. Podopieczni trenerów Roberta Bujnowicza, Sylwestra Karpisza i Tomasza Kotusa wywalczyli 5 medali 1-2-2. Tytuł Mistrzowski wywalczył Kacper Owczarek w kat 9latków. Srebrne medale zdobyły dziewczęta w kat 10lat Maria Kotus, w kat 9 lat Maja Plewińska. Brązowy medal otrzymały Hanna Sztaudynger w kat 10lat oraz Jagoda Nowak w kat 9lat. W czołowej 10 sklasyfikowani zostali: Jóźwiak Mikołaj IV m-ce kat 11lat, Grabowski Piotr VI m-ce kat 11lat, Anna Głowacka VIII m-ce kat 10lat, Nowak Nikodem VIII m-ce kat 11 lat, Bartosz Plewiński IX m-ce kat 9lat, Antoni Bukowski X m-ce 10lat. GRATULACJE!!!.  WYNIKI DOSTĘPNE NA STRONIE KLUBOWEJ...

Fantastyczna informacja sportowa dotarła do szkoły. Alicja Krepska VIa wywalczyła brązowy medal w finale wojewódzkim w koszykówkę. Nasza uczennica była główną rozgrywającą w zespole ŁKS Łódź. Do turnieju finałowego awansowały 4 najlepsze ekipy z woj.łódzkiego, a impreza rozgrywana była w Ksawerowie w ostatni weekend majowy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasi uczniowie z klas sportowych IVa i IIIa bardzo dobrze spisali się w Ogólnoplskich Drużynowych Zawodach Pływackich rozgrywanych w Poznaniu. W kategorii 10latków zajęliśmy III m-ce, a rok starsi koledzy uplasowali się na IVej pozycji spośród 12 zgłoszonych drużyn. Najlepiej spośród konstantynowskiego zespołu spisali się: Głowacka Anna, Grudzińska Laura, Kotus Maria, Butrym Hanna, Koszańska Apolonia, Bujnowicz Maria, Głowacki Wojciech, Tomczyk Patryk, Lewandowski Norbert, Mroczek Ksawery, wśród 11latków: Maja Ambroż, Natalia Machałowska, Alicja Adamczewska, Sewiło Karolina, Łuczak Gabriela, Piotr Grabowski, Bartłomiej Dudziński, Wiktor Nowogórski, Miłosz Pawlicki.

 Gratulacje!

W Opocznie podczas zawodów pływackich dla 11 i 12 latków rywalizowało 270 uczestników z 16 drużyn woj łódzkiego. Uczniowie SP2 ponownie spisali się bardzo dobrze. Pierwsze złoto w karierze sportowej wywalczył Oliwier Leśniewski na 50m klas. Dwukrotnie podium zdobył Tymoteusz Bednarczyk: II m-ce na 50m motylkowym oraz brąz na 100 zmiennym. Nasi uczniowie wywalczyli jeszcze dwa brązowe medale w wyścigach stafetowych. W konkurecji 4×50 zmiennym III m-ce zajęli Dagmara Przyrowska, Katarzyna Płaczek, Oliwier Leśniewski, Tymoteusz Bednarczyk. Również III m-ce zajęła sztafeta 6×50 klasycznym w składzie: Marcel Krata, Oliwier Leśniewski, Franciszek Sztaudynger, Bartłomiej Dudziński, Wojciech Markiewicz. W czołowej szóstce miejsca zajmowali: Franciszek Sztaudynger VI m-ce 50 klas oraz Bartłomiej Dudziński VI m-ce 100 grzb, Gratulacje !!! Wyniki na stronie klubowej.


Kolejny bardzo dobry występ pływaków SP2 w Konstantynowie Łódzkim. W klasyfikacji drużynowej wśród 4 zespołów SKS 137 Delfin – Łódź , UKS SP 149 Łódź , MKS „Trójka” Łódź, uczniowie Naszej skoły okazali się najlepsi i wywalczyli Puchar dyrektora SP 149 Łódź.
Złote medale zdobyli w sztafecie: Dominika Kolasa, Kasia Kotus, Wojtek Szulczewski, Mikołaj Krakowski, Lena Stępień. Indywidualnie dwukrotnie na III miejscu podium uplasowała się Dominika Kolasa w konkurencji 25m stylem dowolnym i 25m stylem grzbietowym. Tuż za podium dopływali: 4 miejsce Mikołaj Krakowski 25m stylem dowolnym i 25m stylem grzbietowym, 5 miejsce Kasia Kotus 25m stylem dowolnym, 5 miejsce Staś Łuczak 25m stylem grzbietowym. Opróczw/w w skład zwycięskiej drużyny weszli: Wiktoria Bujnowicz, Nikola Arkita, Tyberiusz Grudziński, Antoni Kukulak, Franciszek Burski, Helena Koszańska, Hanna Walas
GRATULACJE!!!


Blisko 460 zawodników rywalizowało w Mistrzostwach woj.łódzkiego w pływaniu 9, 10, 11 latków. Nasi uczniowie w barwach UKS Piątka Konstantynów Łódzki zdobyli 9 medali (2-3-4). Najcenniejsze krążki oraz Tytuł Mistrzowski wywalczyły Laura Grudzińska na 50m grzbietem w kat 10lat oraz Maria Kotus na 50m klasycznym w kat 10lat. Srebrne medale zdobyli Maja Ambroż na 50klas w kat 11lat, Bartłomiej Dudziński w kat 11lat na 100 grzb oraz sztafeta 4×25 dow 9latków w składzie: Kacper Owczarek, Jagoda Nowak, Wiktoria Markiewicz. Na III miejscu podium uplasowali się: Jagoda Nowak na 25 klas i Kacper Owczarek na 25 klas w kat 9 lat, Hanna Sztaudynger na 50 klas w kat 10lat oraz Bartłomiej Dudziński w kat 11lat na 100 dow. Ponad to pamiątkowy dyplom za miejsca 4-6 otrzymali: Hanna Sztaudynger VIm-ce 25 mot (NOWY REKORD KLUBOWY klas III-ch), Kacper Owczarek IV m-ce 25 dow, Wiktoria Markiewicz VI m-ce 25mot, Laura Grudzińska VI m-ce 50 dow, Paweł Cybulski VI m-ce 25 klas. Gratualcje Wyniki dostępne na stronie klubowej

W ostatni kwietniowy weekend 22-24.04 konstantynowscy wieloboiści rywalizowali w trzeciej edycji Gran Prix Polski juniorów młodszych 12-15letnich w trójboju i dwuboju nowoczesnym. We Władysławowie na obiektach COS-u do rywalizacji przystąpiło ponad 200 zawodników z 23 klubów. Spośród uczniów Sp2 najlepiej spisali się Maria Peiko z IVa oraz Marcel Krata z VIa. Marysia zajęła VII miejsce w dwuboju dziewcząt, a Marcel uplasował się na VIII miejscu w dwuboju chłopców. Oprócz w/w udział brali Dagmara Przyrowska, Katarzyna Płaczek, Oliwier Leśniewski, Wiktor Iskra, Tymoteusz Bednarczyk  Brawo i Gratulacje!!!


12 drużyn województwa łódzkiego rywalizowało w Mistrzostwach Młodzików 12-13letnich w pływaniu. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Naszej szkoły w barwach UKS Piątka z rocznika 2010. W najważniejszej klasyfikacji drużynowej, uplasowali się na III miejscu w województwie łódzkim. Indywidualnie pozycje medalowe zajmowali Leśniewski Oliwier dwukrotnie srebrny na 100 i 200 klasycznym oraz Peiko Maria dwukrotnie „brązowa” na 100 dowolnym oraz 100 grzbietowym. Punkty dla zespołu z Konstantynowa Łódzkiego zdobywali, oprócz w/w: Bednarczyk Tymoteusz, Przyrowska Dagmara, Sztaudynger Franciszek, Płaczek Katarzyna, Głogowska Maja, Sołtysiak Igor, Iskra Wiktor, Olszewski Jakub.

Gratulacje!!!


Uczniowie Naszej szkoły wywalczyli pięć medali (0-2-3) w drugiej rundzie pływackiej ligi dzieci i młodzików. Multimedalistami zostali Maria Peiko, zdobywczyni dwóch krążków: srebro na 100 zmiennym i brąz na 50 dowolnym oraz Bartłomiej Dudziński dwukrotnie zajął III miejsce na 50 grzbietem i 100 zmiennym. Stawkę medalistów uzupełniła jedenastolatka Maja Ambroż II m-ce na 50 klas. W czołowej szóstce zmagania ukończyli; Grabowski Piotr, Iskra Wiktor, Sołtysiak Igor, Przyrowska Dagmara, Nowogórski Wiktor, Laudańska Maja, Adamczewska Alicja,  Machałowska Natalia, Markiewicz Wojciech, Do rywalizacji w Opocznie zgłosiło się 283 zawodników z 14 klubów woj.łódzkiego. Gratualcje!!! dla trenerów

Uczniowie Naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie w ogólnopolskich zawodach pływackich, rozgrywanych w Poznaniu. W Festiwalu Sprintu na Maltańskich Termach udział brało 645 zawodników z 55 klubów. W barwach UKS Piątka wywalczyli 8 medali 2-3-3. Złoto zdobywali: Dudziński Bartłomiej na 50 grzb oraz Kotus Maria na 100 klas. Srebro wywalczyli: Bednarczyk Tymoteusz na 100 mot, Kotus Maria 50 klas i Lewandowski Norbert na 100 grzb. Na III m-cu podium uplasowali się; Grudzińska Laura na 50 mot, Bujnowicz Zofia na 100 grzb, Oliwier Leśniewski na 100 klas. Ponad to w czołowej 6 wyścigi kończyli oprócz w/w,: Kaczmarek Amelia, Ambroż Maja, Peiko Maria, Bujnowicz Maria, Butrym Hanna, Sztaudynger Franciszek, Kurta Wojciech. Gratulacje!!!


Nasi uczniowie sprawili nielada sensację, Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstantynowie Łódzkim po raz pierwszy w historii awansowała do finału wojewódzkiego w pływaniu szkół podstawowych. W igrzyskach dzieci, tak nazywają się rozgrywki szkolne, żeby awansować do finału wojewódzkiego, należy zwyciężyć na każdym szczeblu rozgrywek. Dokładnie tak uczynili Nasi podopieczni, zarówno dziewczęta jak i chłopcy wygrali rogrywki w powiatowiecie pabianickim, w Zgierzu zwyciężyli na szczeblu rejonowym tzn: rywalizowali ze sobą mistrzostrzowie powiatu zgierskiego, łęczyckiego i pabianickiego. W składzie drużyny dziewcząt wystąpiły: Matylda Kuchcińska, Maja Laudańska, Maria Peiko, Maja Grabowska, Dagmara Przyrowska, Maja Ambroż, Natalia Machałowska, w dryżynie chłopców startowali: Marcel Krata, Franciszek Sztaudynger, Tymoteusz Bednarczyk, Igor Sołtyciak, Bartłomiej Dudziński, Oliwier Leśniewski, Bartosz Filiński. Trzymamy kciuki za występ w finale