W Opocznie podczas zawodów pływackich dla 11 i 12 latków rywalizowało 270 uczestników z 16 drużyn woj łódzkiego. Uczniowie SP2 ponownie spisali się bardzo dobrze. Pierwsze złoto w karierze sportowej wywalczył Oliwier Leśniewski na 50m klas. Dwukrotnie podium zdobył Tymoteusz Bednarczyk: II m-ce na 50m motylkowym oraz brąz na 100 zmiennym. Nasi uczniowie wywalczyli jeszcze dwa brązowe medale w wyścigach stafetowych. W konkurecji 4×50 zmiennym III m-ce zajęli Dagmara Przyrowska, Katarzyna Płaczek, Oliwier Leśniewski, Tymoteusz Bednarczyk. Również III m-ce zajęła sztafeta 6×50 klasycznym w składzie: Marcel Krata, Oliwier Leśniewski, Franciszek Sztaudynger, Bartłomiej Dudziński, Wojciech Markiewicz. W czołowej szóstce miejsca zajmowali: Franciszek Sztaudynger VI m-ce 50 klas oraz Bartłomiej Dudziński VI m-ce 100 grzb, Gratulacje !!! Wyniki na stronie klubowej.

Kolejny bardzo dobry występ pływaków SP2 w Konstantynowie Łódzkim. W klasyfikacji drużynowej wśród 4 zespołów SKS 137 Delfin – Łódź , UKS SP 149 Łódź , MKS „Trójka” Łódź, uczniowie Naszej skoły okazali się najlepsi i wywalczyli Puchar dyrektora SP 149 Łódź.
Złote medale zdobyli w sztafecie: Dominika Kolasa, Kasia Kotus, Wojtek Szulczewski, Mikołaj Krakowski, Lena Stępień. Indywidualnie dwukrotnie na III miejscu podium uplasowała się Dominika Kolasa w konkurencji 25m stylem dowolnym i 25m stylem grzbietowym. Tuż za podium dopływali: 4 miejsce Mikołaj Krakowski 25m stylem dowolnym i 25m stylem grzbietowym, 5 miejsce Kasia Kotus 25m stylem dowolnym, 5 miejsce Staś Łuczak 25m stylem grzbietowym. Opróczw/w w skład zwycięskiej drużyny weszli: Wiktoria Bujnowicz, Nikola Arkita, Tyberiusz Grudziński, Antoni Kukulak, Franciszek Burski, Helena Koszańska, Hanna Walas
GRATULACJE!!!

Blisko 460 zawodników rywalizowało w Mistrzostwach woj.łódzkiego w pływaniu 9, 10, 11 latków. Nasi uczniowie w barwach UKS Piątka Konstantynów Łódzki zdobyli 9 medali (2-3-4). Najcenniejsze krążki oraz Tytuł Mistrzowski wywalczyły Laura Grudzińska na 50m grzbietem w kat 10lat oraz Maria Kotus na 50m klasycznym w kat 10lat. Srebrne medale zdobyli Maja Ambroż na 50klas w kat 11lat, Bartłomiej Dudziński w kat 11lat na 100 grzb oraz sztafeta 4×25 dow 9latków w składzie: Kacper Owczarek, Jagoda Nowak, Wiktoria Markiewicz. Na III miejscu podium uplasowali się: Jagoda Nowak na 25 klas i Kacper Owczarek na 25 klas w kat 9 lat, Hanna Sztaudynger na 50 klas w kat 10lat oraz Bartłomiej Dudziński w kat 11lat na 100 dow. Ponad to pamiątkowy dyplom za miejsca 4-6 otrzymali: Hanna Sztaudynger VIm-ce 25 mot (NOWY REKORD KLUBOWY klas III-ch), Kacper Owczarek IV m-ce 25 dow, Wiktoria Markiewicz VI m-ce 25mot, Laura Grudzińska VI m-ce 50 dow, Paweł Cybulski VI m-ce 25 klas. Gratualcje Wyniki dostępne na stronie klubowej

W ostatni kwietniowy weekend 22-24.04 konstantynowscy wieloboiści rywalizowali w trzeciej edycji Gran Prix Polski juniorów młodszych 12-15letnich w trójboju i dwuboju nowoczesnym. We Władysławowie na obiektach COS-u do rywalizacji przystąpiło ponad 200 zawodników z 23 klubów. Spośród uczniów Sp2 najlepiej spisali się Maria Peiko z IVa oraz Marcel Krata z VIa. Marysia zajęła VII miejsce w dwuboju dziewcząt, a Marcel uplasował się na VIII miejscu w dwuboju chłopców. Oprócz w/w udział brali Dagmara Przyrowska, Katarzyna Płaczek, Oliwier Leśniewski, Wiktor Iskra, Tymoteusz Bednarczyk  Brawo i Gratulacje!!!

12 drużyn województwa łódzkiego rywalizowało w Mistrzostwach Młodzików 12-13letnich w pływaniu. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Naszej szkoły w barwach UKS Piątka z rocznika 2010. W najważniejszej klasyfikacji drużynowej, uplasowali się na III miejscu w województwie łódzkim. Indywidualnie pozycje medalowe zajmowali Leśniewski Oliwier dwukrotnie srebrny na 100 i 200 klasycznym oraz Peiko Maria dwukrotnie „brązowa” na 100 dowolnym oraz 100 grzbietowym. Punkty dla zespołu z Konstantynowa Łódzkiego zdobywali, oprócz w/w: Bednarczyk Tymoteusz, Przyrowska Dagmara, Sztaudynger Franciszek, Płaczek Katarzyna, Głogowska Maja, Sołtysiak Igor, Iskra Wiktor, Olszewski Jakub.

Gratulacje!!!

Uczniowie Naszej szkoły wywalczyli pięć medali (0-2-3) w drugiej rundzie pływackiej ligi dzieci i młodzików. Multimedalistami zostali Maria Peiko, zdobywczyni dwóch krążków: srebro na 100 zmiennym i brąz na 50 dowolnym oraz Bartłomiej Dudziński dwukrotnie zajął III miejsce na 50 grzbietem i 100 zmiennym. Stawkę medalistów uzupełniła jedenastolatka Maja Ambroż II m-ce na 50 klas. W czołowej szóstce zmagania ukończyli; Grabowski Piotr, Iskra Wiktor, Sołtysiak Igor, Przyrowska Dagmara, Nowogórski Wiktor, Laudańska Maja, Adamczewska Alicja,  Machałowska Natalia, Markiewicz Wojciech, Do rywalizacji w Opocznie zgłosiło się 283 zawodników z 14 klubów woj.łódzkiego. Gratualcje!!! dla trenerów

Uczniowie Naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie w ogólnopolskich zawodach pływackich, rozgrywanych w Poznaniu. W Festiwalu Sprintu na Maltańskich Termach udział brało 645 zawodników z 55 klubów. W barwach UKS Piątka wywalczyli 8 medali 2-3-3. Złoto zdobywali: Dudziński Bartłomiej na 50 grzb oraz Kotus Maria na 100 klas. Srebro wywalczyli: Bednarczyk Tymoteusz na 100 mot, Kotus Maria 50 klas i Lewandowski Norbert na 100 grzb. Na III m-cu podium uplasowali się; Grudzińska Laura na 50 mot, Bujnowicz Zofia na 100 grzb, Oliwier Leśniewski na 100 klas. Ponad to w czołowej 6 wyścigi kończyli oprócz w/w,: Kaczmarek Amelia, Ambroż Maja, Peiko Maria, Bujnowicz Maria, Butrym Hanna, Sztaudynger Franciszek, Kurta Wojciech. Gratulacje!!!

Nasi uczniowie sprawili nielada sensację, Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstantynowie Łódzkim po raz pierwszy w historii awansowała do finału wojewódzkiego w pływaniu szkół podstawowych. W igrzyskach dzieci, tak nazywają się rozgrywki szkolne, żeby awansować do finału wojewódzkiego, należy zwyciężyć na każdym szczeblu rozgrywek. Dokładnie tak uczynili Nasi podopieczni, zarówno dziewczęta jak i chłopcy wygrali rogrywki w powiatowiecie pabianickim, w Zgierzu zwyciężyli na szczeblu rejonowym tzn: rywalizowali ze sobą mistrzostrzowie powiatu zgierskiego, łęczyckiego i pabianickiego. W składzie drużyny dziewcząt wystąpiły: Matylda Kuchcińska, Maja Laudańska, Maria Peiko, Maja Grabowska, Dagmara Przyrowska, Maja Ambroż, Natalia Machałowska, w dryżynie chłopców startowali: Marcel Krata, Franciszek Sztaudynger, Tymoteusz Bednarczyk, Igor Sołtyciak, Bartłomiej Dudziński, Oliwier Leśniewski, Bartosz Filiński. Trzymamy kciuki za występ w finale

W Łodzi na Zatoce Sportu odbyły się Mistrzostwa woj.łódzkiego w pływaniu dla dzieci z roczników 2011-2013. W gronie 427 uczestników z 14klubów, barw Konstantynowa Łódzkiego broniło 44 uczniów SP2. Podopieczni trenerów Sylwestra Karpisza, Tomasza Kotusa wywalczyli 8 medali (1-4-3). Mistrzostwo Łodzi wywalczyła Maria Kotus na 25m klasycznym. Srebrne krążki i tytuł wicemistrza woj.łódzkiego, zdobyli: Maja Ambroż na 50klas, sztafeta 4×25 dziewcząt 8 letnich: Nowak Jagoda, Adamiak Julia, Plewińska Maja, Markiewicz Wiktoria, II m-ce dziewcząt 9 letnich w sztafecie 4×50 dow: Sztaudynger Hanna, Głowacka Anna, Dębska Julia, Grudzińska Laura. Czwarte srebro otrzymała sztafeta 4x25m dow, 8 latków w składzie: Jan Sławiński, Bartosz Plewiński, Smyka Kacper, Owczarek Kacper. Na najniższym stopniu podium mistrzostw woj.łódzkiego stanęli: Sławiński Jan na 25m grzb oraz sztafety z rocznika 2012 w składzie: Wojtysiak Franciszek, Mroczek Ksawery, Tomczyk Patryk, Kwaśniak Maciej i z rocznika 2011 w składzie: Nowak Nikodem, Piotr Grabowski, Bartłomiej Dudziński, Wojciech Markiewicz. W czołowej (dyplomowanej) szóstce uplasowali się: Maja Ambroż IV m-ce 100 zmiennym, Bartłomiej Dudziński IV m-ce 50m grzbietem, Jagoda Nowak IV m-ce 25 grzbietem, dwukrotnie Laura Grudzińska V m-ce na 50 grzb i 50 dowolnym, Wojciech Markiewicz V m-ce 50m motylkowym, V m-ce sztafeta dziewcząt rocznik 2011 4×50 dow w składzie: Maja Sudak, Paulina Bernat, Alicja Adamczewska, Natalia Machałowska, Natalia Machałowska VI m-ce 50m dowolnym. Gratulacje!!!

W Radomsku odbyły się zawody dwubojowe dla dzieci z roczników 2013-2010. Gospodarzem imprezy był Wiking Radomsko, a każdy z uczestników startował w konkurencjach; 50m płynąc oraz 600m biegu. Zawodnicy rywalizowali na basenie kompleksu sportowego AQUARA oraz na bieżni SP2 w Radomsku. Nasza młodzież zdobyła 14medali (5-4-5) spośród 18 wywalczonych przez reprezentantów Konstantynowa Łódzkiego. Zwycięzcami ogólnopolskich zawodów dwubojowych zostali; w kat 11latków Maria Peiko i Franciszek Sztaudynger, w kat 9latków Laura Grudzińska, w kat 8 latków Nowak Jagoda i Kacper Owczarek. Srebrne medale wywalczyli: w kat 11lat Oliwier Leśniewski, w kat 10lat Maja Ambroż, w kat 9 lat Dębska Julia, w kat 8 lat Maja Plewińska. Brązowe medale zdobyli: w kat 11lat Dagmara Przyrowska, w kat 10lat Piotr Grabowski, w kat 9lat Anna Głowacka i Ksawery Mroczek, w kat 8 lat Bartomiej Plewiński.

W Pasymiu (woj.Warmińsko-Mazurskie), na początku października, rozegrany został pierwszy Puchar Polski juniorów młodszych w dwuboju i trójboju nowoczesnym, w sezonie 2021/2022. Wystartowało blisko 150 zawodników z 15 klubów. Spośród Konstantynowian, najwyżej sklasyfikowany został uczeń klas 6A Marcel Krata, który w konkurencji dwuboju wywalczył IV m-ce. Wśród dziewcząt wysokie X m-ce zajęła Maria Peiko. W rywalizacji dwubojowej "dzieci", nasi uczniowie w barwach UKSu Piątki Konstantynów Łódzki wywalczyli 4 medale (0-1-3). Srebro wywalczyła Hanna Sztaudynger w kat 9lat. Brąz zdobyli: Bartłomiej Dudziński w kat 10lat, Maria Kotus w kat 9 lat oraz sztafeta w składzie: Franciszek Sztaudynger, Maria Peiko, Wiktor Iskra, Albert Śmigielski, Oliwier Leśniewski, Katarzyna Płaczek.