W dniu 28 września oddziały przedszkolne "0A" i "0B" wybrały się na wycieczkę do kina "Helios"w Pabianicach na seans pt. " Mała Wielka Stopa 2".
Cele i założenia programowe wycieczki to kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz kształtowanie kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, a także w środkach transportu. Nie możemy również zapomnieć tutaj o ważnej dla dzieci integracji i wzmocnieniu więzi koleżeńskiej.
Dnia 23 czerwca 2021 r. przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych A i B  wzięły udział w "Maratonie Przedszkolaków" - „SPRINTEM DO MARATONU” na terenie CSiR w Konstantynowie Łódzkim, którego organizatorem  było 
" Niepubliczne Przedszkole Pokaż Świat" oraz pan Tomasz Kotus ,gdzie zostaliśmy zaproszeni do wspólnej rywalizacji. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych.  Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze. 
Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!

W dniu 22.06.2021 (wtorek) dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę do Borysewa. Przedszkolaki mogły skorzystać z niepowtarzalnej okazji, by zobaczyć z bliska egzotyczne zwierzęta. Dzieci mogły pogłaskać kozy, króliki i baranki żyjące w mini ZOO. Przedszkolaki zwiedziły to piękne miejsce w kolorowej kolejce mając okazję wysłuchać ciekawostek na temat wyglądu i życia zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas podróży zwiedziliśmy także Uniejów. Dzieci zobaczyły źródła termalne oraz poznały historię tego pięknego miejsca. Przedszkolakom towarzyszył uśmiech, radość i zadowolenie ze wspólnie spędzonego dnia.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych A i B wybrały się 10 czerwca 2021r na wycieczkę do "Straży Pożarnej". Dzieci mogły zobaczyć wyposażony wóz strażacki, a także zapoznać się ze sprzętem jakiego używają strażacy w swojej pracy. Dzięki życzliwości Panów Strażaków dzieci dowiedziały się wiele o trudnej i niebezpiecznej pracy, a także o tym, że strażacy pomagają nie tylko w czasie pożaru, ale w różnych innych akcjach ratowniczych np. w wypadkach drogowych. Dzieci miały możliwość zobaczyć wóz strażacki z podnośnikiem, przeznaczony do akcji na dużych wysokościach.
Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. 
Wrażenia po wycieczce były niesamowite i na pewno pozostaną długo w ich pamięci.  

Celem wycieczki było poznanie różnorodności nasion cebulek oraz sadzonek. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali o rodzajach nasion, ich siewie, narzędziach potrzebnych do pielęgnacji roślin oraz środkach ochrony. Różnorodność i bogata oferta szkółki wszystkich zaciekawiła. Dzięki takim zajęciom dzieci poszerzają swoją wiedzę na temat poznania etapów rozwoju roślin oraz czynników wpływających na ich wzrost. Każde dziecko mogło zasadzić "Borówkę Amerykańską" i zabrać ją do domu. Koniec warsztatów uwieńczył smakowity poczęstunek. 

W dniu 01.06.2021 z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Spalskiego Parku Krajobrazowego. Maluchy, wraz z przewodnikiem, udały się w Trasę Turystyczną Grot Nagórzyckich, słuchając różnych ciekawostek. Następnie autokarem dzieci udały się do Skansenu Rzeki Pilicy, gdzie wraz z przewodnikiem miały okazję poznać interesujące obiekty, które w różny sposób wiążą się z historią Nadpilicza. Zgromadzono tu to, co jest charakterystyczne dla tego obszaru i związane z: młynarstwem, bitwami, które miały miejsce w okolicy. Zwiedzanie skansenu zakończyło ognisko z kiełbaskami. W drodze powrotnej dzieci wraz z przewodnikiem zwiedziły Niebieskie Źródła. Wycieczka była bardzo udana, a uśmiech towarzyszył przedszkolakom przez cały dzień.

Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których dzieci przygotowują się bardzo solidnie przez wiele dni. Jest to Święto Mamy i Taty!
W oddziałach przedszkolnych dzieci pilnie uczyły się piosenek, wierszy, przygotowywały laurki dla swoich najbliższych. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka, należy więc o nich dbać, troszczyć się i pielęgnować niepowtarzalną więź między rodzicem
a dzieckiem. Drodzy Rodzice zapraszamy serdecznie do obejrzenia naszych występów.

Uczniowie z oddziałów przedszkolnych A i B wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "MOJA MAŁA OJCZYZNA". Celem konkursu było kształtowanie tożsamości i przynależności narodowej oraz promowanie postawy patriotycznej. Na zajęciach dzieci wykonały również prace plastyczne, dzięki którym utrwalono "SYMBOLE NARODOWE". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Za wszystkie wykonane prace serdecznie dziękujemy. Dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.

W tym tygodniu rozmawialiśmy z dziećmi o ochronie przyrody. Ekologia to bardzo ważny temat, dlatego nasze maluchy w oddziałach przedszkolnych nie próżnowały. Aktywność dzieci była bardzo różnorodna. Niektórzy wykonywali prace plastyczne, inni podziwiali otaczającą przyrodę, a jeszcze inni pilnie pracowali z podręcznikami i sprzątali teren wokół szkoły. W tym tygodniu obchodziliśmy „Dzień Ziemi”. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Okazało się, że dzieci doskonale znają problematykę ekologiczną i chętnie biorą udział we wszystkich aktywnościach. 

W marcu w oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs ,,Wielkanocna ozdoba”. Konkurs adresowany był do przedszkolaków i ich rodziców. Dzieci dostarczyły wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Były to: palmy, koszyczki, stroiki, pisanki. Dziękujemy serdecznie za udział w naszym konkursie. Dzieciom i Rodzicom gratulujemy pomysłowości oraz kreatywności. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

W dniach 22-23.03.2021 roku w oddziałach przedszkolnych odbył się „Dzień Wody”. Postanowiłyśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze wspaniałą zabawą. W każdej z grup zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne dotyczące dbania o wodę. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczne mające na celu uświadomienie przedszkolakom jak w naszym życiu ważna jest woda. Dzień był dla dzieci bardzo ekscytujący, pełen zabaw, śmiechu a także dawał walor edukacyjny.