Dzieci z oddziałów przedszkolnych "A" i "B" wybrały się do" Publicznej Biblioteki w Konstantynowie Łódzkim".

W trakcie wizyty przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci obejrzały teatrzyk. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się regał z książkami przeznaczony specjalnie dla dzieci. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Dzieci oglądały je z wielką ciekawością. Dowiedziały się, w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy o nie dbać. Dla wielu była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia.