"Dzień Ziemi" to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska.  W naszych "Oddziałach przedszkolnych" dzieci dowiedziały się jak żyć ekologicznie i zgodnie z naturą.
Zapoznały się ze słowem recykling oraz jak segregować odpady. Podczas zajęć wykonały pracę plastyczną utrwalającą segregację, obejrzały film edukacyjny pt. " Ziemia - nasz dom".  W sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku naszej szkoły.

Przedszkolaki udały się na wycieczkę do sali zabaw „Piotruś Pan”. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji takich jak: labirynt z przeszkodami, trampolina, dmuchany zamek oraz zjeżdżalnie i baseny z kulkami. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko na doskonalenie sprawności fizycznej ale była to doskonała okazja do rozładowania dziecięcej energii. Dwie godziny doskonałej zabawy sprawiły, że przedszkolakom uśmiech towarzyszył cały dzień.

Zabawy matematyczne w przedszkolu pozwalają rozwinąć intelekt dziecka, a także wiele innych obszarów, takich jak orientacja przestrzenna. Stosowanie zabaw matematycznych w przedszkolu pomaga dziecku w nauce liczebników głównych i porządkowych, dodawania i odejmowania, przeliczania obiektów, a także rozwija rytmy.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo chętnie uczestniczą w takich zajęciach.

22 MARCA z okazji "Światowego Dnia Wody", dzieci z " Oddziałów Przedszkolnych" obchodziły "Dzień Wody". Przedszkolaki dowiedziały się skąd bierze się woda, jakie ma dla nas znaczenie oraz jak należy o wodę dbać i ją oszczędzać. Wykonały plakaty, inspirowane tematem wody oraz uczestniczyły w kilku doświadczeniach związanych z wodą.
Dzieci z dużym zainteresowaniem wykonały wszystkie zadania,bawiąc się przy tym doskonale.

W poniedziałek dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych - „Mały Chemik”. Głównym celem spotkania było rozbudzenie wyobraźni dziecięcej oraz zapoznanie z nowymi zjawiskami i pojęciami. Na warsztatach przedszkolaki miały okazję „trzymać” w ręku prawdziwy ogień oraz poznać właściwości suchego lodu. Dzieci uwielbiają odkrywać to co nowe i nieznane. Warsztaty sprawiły przedszkolakom wiele satysfakcji oraz wzbogaciły o nowe doświadczenia i wiadomości.

7 Marca 2022r  "Odziały przedszkolne " udały się na bezpłatne i nowatorskie "Warsztaty Op-art", zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim.
Op-art to skrót od angielskiego słowa (sztuka optyczna) - abstrakcja geometryczna. Dzieci wykonały prace pod okiem instruktora pani Wiesławy Przybyło-Cieślik.
Prace były bardzo ciekawe, wykonane kredkami żelowymi oraz promarkerami. Dzieci poznały również nazwisko jednego z czołowych przedstawicieli abstrakcji geometrycznej jakim był Victor Vasarely.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Dzieci z oddziału przedszkolnego „A” w tym tygodniu miały okazję pobawić się w prawdziwych „malarzy”. Eksperyment ten pozwala w naturalny sposób pobudzić dzieci do myślenia. Do przeprowadzenia eksperymentu potrzebne było: mleko, barwniki, łyżeczki i płyn do mycia naczyń. Samo wkrapianie barwników na powierzchnię białego mleka było dla dzieci dużą atrakcją. Przedszkolaki obserwowały jak kolory rozpływają się mieszając ze sobą. Następnie dodaliśmy płyn do mycia naczyń - wtedy zaczyna się dziać. Kolory mieszają się ze sobą, wirują, kręcą się dając piękne wzory, zmieniają się jak w kalejdoskopie. Przedszkolaki były zachwycone eksperymentem.

11 Lutego 2022r w "Oddziałach przedszkolnych" odbył się "BAL KARNAWAŁOWY".
Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w zabawach i tańcach oraz dumnie prezentowały swoje stroje. Dla przedszkolaków to dzień bardzo wyczekiwany, który dostarcza dzieciom wielu przeżyć i radości.
W tym dniu ogłoszone zostały równiez wyniki konkursu pt. "Maska karnawałowa".
Prace konkursowe były bardzo ciekawe.
 Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

W poniedziałek, 14 lutego obchodziliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych "Walentynki". Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń i miłość bliskim osobom. Bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki oraz wykonały pracę plastyczną. Dzieci dostały również kartki walentynkowe. Dzień upłynął nam wszystkim w bardzo miłej i pozytywnej atmosferze.

Zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać.
Dzieci z "ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH" poznały ptaki zimujące w Polsce, wysłuchały ich odgłosy oraz wykonały prace plastyczną pt. "Ptaki w karmniku".
Przeprowadzone zajęcia uświadomiły dzieciom, że bez naszej pomocy wiele ptaków może nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Dzięki takim zajęciom dzieci kształtują poczucie odpowiedzialności oraz wrażliwość na losy zwierząt. Dziękujemy naszym przedszkolakom oraz rodzicom za zaangażowanie i przyniesienie karmy dla ptaków.

W Mikołajki oddziały przedszkolne udały się na wycieczkę do „Parku Miliona Świateł”. Rekwizyty świetlne nawiązują do książki i filmów o „Alicji w Krainie Czarów”. Dzieci miały okazję podziwiać króliczą norę z tunelem prowadzącym do świata czarów, świetlny labirynt, wirujące filiżanki, króliki, aleję kapeluszy, flamingi i zegary. Magiczna kraina sprawiła dzieciom wiele radości. Następnie maluchy pojechały do „Fabryki Bombek”. Przedszkolaki mogły obserwować proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły jak powstają bombki. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek dzieci zostały zapoznane z procesem ich wydmuchiwania,  a następnie z etapem „srebrzenia”. Na pamiątkę, każde dziecko miało okazję stworzyć swoje bombki. Wizyta wprowadziła nas w świąteczny nastrój, a dzieciom uśmiech nie schodził z twarzy cały dzień.