W piątek, 31 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce całodniowej zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka.

Dzieci zwiedziły z przewodnikiem Park Dinozaurów w Kołacinku. Po spotkaniu  z dinozaurami przedszkolaki udały się autokarem do Rogowa. Tam kolejną atrakcją było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Później kolejką wąskotorową dzieci pojechały do Jeżowa. Po zabawach na placu zabaw przedszkolaki wróciły do Kołacinka i tam korzystały ze wszystkich atrakcji do późnego popołudnia. Przez całą wycieczkę humory dopisywały wszystkim.

Wychowawca oddziału przedszkolnego „A” – Małgorzata Pietrzak

10 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Karczmy Bednarskiej niedaleko Nieborowa. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Wspólnie lepiły pierogi i uszka do świątecznego barszczu. Robiły pierniki i ciastka, które po upieczeniu dekorowały rożnego rodzaju kolorowymi lukrami. Po słodkościach dzieci przystąpiły do przygotowania sałatki warzywnej oraz śledzi! Po wykonaniu i przygotowaniu potraw wszyscy zasiedli do wspólnego stołu,  podzielili się opłatkiem i próbowali wcześniej przygotowanych przez siebie dań. Nie zabrakło również kolędowania i rozmów.

Teraz już wiemy, kto będzie rodzicom pomagał w kuchni w te święta:)  Było super!!!