Źródła nie znaleziono

Gablotka Szkolna

30 marzec 2020

Newsy z Gablotki Szkolnej.
  • mPotęga 2020 - dofinansowanie edukacji matematycznej
    Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć po raz siódmy wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. Dzięki programowi mPotega już ponad 1 mln uczniów miało szansę wziąć udział w nietypowych zajęciach z matematyki. W rozpoczętej właśnie kolejnej edycji można ubiegać się o granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł.
  • Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” 2020
    Suwalski Ośrodek Kultury jest organizatorem XIX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” 2020. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „MOSTY”. W programie festiwalu, oprócz spektakli konkursowych i towarzyszących, znajdą się również spotkania warsztatowe i animacje artystyczne.
  • Konkurs plastyczny na czas kwarantanny
    Gościniec „U Schabińskiej-Chyrowa Ski” w Chyrowej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym: „Moje ulubione pierogi”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży (dzieci przedszkolnych i młodszych oraz uczniów szkół podstawowych i średnich).
  • Program Stypendialny Horyzonty Fundacji EFC i FRS
    Już po raz dziesiąty Fundacja EFC wraz ze swoim partnerem strategicznym, Fundacją Rodziny Staraków, otwiera rekrutację do swojego flagowego programu - jednego z najbardziej kompleksowych programów stypendialnych w kraju. Horyzonty to szerokie wsparcie dla uczniów z małych miejscowości oraz rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach. Stypendyści Horyzontów angażują się społecznie, trzymają się razem, dbają o rozwój osobisty w szkole i poza szkołą.
  • Ogólnopolski Konkurs Wzrostu Kryształów 2020
    Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w „VII Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej”. Ideą konkursu jest zaszczepienie zainteresowania niezwykłym pięknem świata kryształów wśród młodego pokolenia oraz popularyzacja w środowiskach szkolnych wiedzy na temat wzrostu kryształów i krystalografii i pokazanie wkładu tych dziedzin w rozwój nauki i techniki.