Uczniowie ćwiczyli cały czas język angielski...

W dniach 27.01.-31.01.19 uczniowie klasy VIII i VII pod opieką p.Magdaleny Włodarczyk i p.Teresy Pytlińskiej wybrali się na wyjazd edukacyjny Euroweek, który odbywał się w uzdrowiskowej miejscowości Kotliny Kłodzkiej –  Długopole Zdrój. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Zajęcia odbywały się codziennie od 9.30 do 21.30 i prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych zakątków świata (Meksyk, Filipiny, Wietnam, Pakistan, Kolumbia). Wiadomości przekazywane były w sposób nowoczesny, interaktywny, jak i niezwykle przystępny, co sprzyjało zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień. Nie brakowało zajęć tanecznych, muzycznych, był też teatr kukiełkowy, pokaz talentów, codzienne dyskoteki  i wiele innych aktywności, w których wszyscy chętnie brali udział. Wybraliśmy się również na wycieczkę do kopalni złota w Złotym Stoku. W towarzystwie wyjątkowego przewodnika poznaliśmy historię tego magicznego miejsca, skorzystaliśmy z przejażdżki kolejką i zjeżdżaliśmy podziemną zjeżdżalnią prowadzącą do uroczego wodospadu.

Uczniowie ćwiczyli cały czas język angielski, uczyli się pracy w grupie, budowali pewność siebie, zintegrowali się i nawiązali wiele nowych znajomości. Wszyscy otrzymali certyfikaty poświadczające udział w obozie Szkoły Liderów Euroweek. Uczestnicy zgodnie przyznali, że było to niesamowite doświadczenie, które długo będą wspominać i polecać każdemu!

Zapraszamy...

Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Pan Robert Jakubowski ogłosił konkurs plastyczny i informatyczny "Tu się meldujesz, dużo zyskujesz" dla uczniów konstantynowskich szkół podstawowych.

Uczestnik może zgłosić do konkursu zarówno jedną pracę plastyczną jak i jedną pracę informatyczną. Plakat plastyczny (format dowolny) musi zawierać własne hasło promocyjne, zachęcające nowych mieszkańców do zameldowania się w Konstantynowie Łódzkim. Natomiast animacja komputerowa (czas trwania maksymalnie do 2,5 min), możę być wykonana w formacie Flash, Skratch, GIF lub innym. Animacja ma zawierać własne hasło promujące akcję meldunkową w naszym mieście.

Termin i miejsce składania prac: etap szkolny - do 7. maja 2019 r. Etap miejski - zakończenie do 30 maja 2019 r.

Więcej szczegółów w regulaminie.

Regulamin konkursu.
Formularz konkursowy.

Mikołajki to wyjątkowy dzień...

Mikołajki to wyjątkowy dzień, dlatego klasa VIII postanowiła spędzić ten czas razem, w Parku Trampolin Saltos w Łodzi. Zabawa pod okiem trenera była niezapomniana. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w basenie z gąbkami, na trampolinach sportowych, ścieżkach, ściankach czy w strefie dodgeball.

Skakanie na trampolinach dodało wszystkim energii i podniosło poziom endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia, co szczególnie potrzebne jest naszym przyszłym absolwentom!

Dziękujemy i gratulujemy...

W poniedziałek nastą piło rozstrzygnięcie konkursu na  najpiękniejszą pracę plastyczną z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Wszystkie wykonane prace zawierały materiały, jakie można spotkać jesienią: kolorowe liście, jarzębinę, korę drzew, żołędzie,  a także pestki dyni.
Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Faustyna Grek z klasy IIa, drugie zaś Karolinka Sewioło z klasy Ic.  Dziewczynki otrzymały dyplom i upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Zwycięzcom gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach. 

...obchodziliśmy Dzień Postaci...

 14 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Na tę okoliczność w klasach 0 – III odbyło się wielkie czytanie, które realizowane było przez członków Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli naszej szkoły. Następnie dzieci wspólnie omówiły treść usłyszanych historii i przygotowały tematyczne plakaty, które zawisły na ścianach szkolnego holu.

Przez kolejny tydzień będą mogli je podziwiać zarówno nauczyciele, pracownicy szkoły, jej uczniowie, jak i ich rodzice. Każda klasa za swoją pracę otrzymała symboliczny dyplom. 

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim dzieciom i ich wychowawcom za zaangażowanie i przyłączenie się do zabawy.

Smacznego!

W dniu dzisiejszym uczniowie z klasy 1 b przy wspólnym stole z wielką ochotą jedli  kanapki z produktów, które przygotowali im rodzice. Wszelkie działania praktyczne poprzedzone zostały omówieniem produktów spożywczych, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

Uczniowie chętnie tworzyli  i częstowali kolegów kolorowymi  kanapkami. Podczas spożywania wspólnego śniadania, zwracano też uwagę na kulturę jedzenia.

Dziękujemy i gratulujemy...

W dniu 07.11.2018 r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w biegu sztafetowym 10 * 100 metrów z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zawodnicy w biało-czerwonych strojach po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego przystąpili do wyścigu. Po bardzo wyrównanej rywalizacji najszybsza okazała się klasa Va, drugie miejsce zajęła klasa VIa; trzecie miejsce kl. VIb; czwarte miejsce kl. IV i piąte miejsce kl. Vb. Wszystkim klasom zostały wręczone okolicznościowe dyplomy.

Gratulacje!!!

 

W dniu 31 października uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece szkolnej z okazji Halloween. Większość tego dnia już na zajęciach pojawiła się w charakterystycznych strojach, dzięki czemu mieliśmy prawdziwą inwazję wiedźm, strachów i innych potworów. Zabawa cieszyła się dużym powodzeniem. Zarówno wśród dzieci młodszych, jak i tych starszych.
W czasie trwania imprezy dokonano wyboru na najciekawszy strój w różnych kategoriach wiekowych, a ich właściciele otrzymali symboliczne dyplomy słodki upominek.
Uczniowie naszej szkoły pokazali, że potrafią się wspaniale bawić, i że są doskonałymi tancerzami.

 

Dziękujęmy za super zabawę

Dnia 13 czerwca br. dwie grupy z oddziałów przedszkolnych i dwie klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Michałówki, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Dzieci mogły korzystać z urozmaiconych tematycznie placy zabaw (statek piracki, tor przeszkód, boisko do siatkówki i piłki nożnej itp.) Podziwialiśmy kuce szetlandzkie, kury z różnych stron świata, króliki. Dla dzieci z klas pierwszych były zorganizowane warsztaty - czerpanie papieru, natomiast "zerówkowicze" wypiekali chlebek i słuchali indiańskich opowieści oraz współtworzyli wioskę indiańską. A wszystko to przebiegało w miłej atmosferzę, o którą zadbali właściciele pani Asia i pan Michał.

Zwieńczeniem naszej wycieczki było zjedzenie pysznych kiełbasek oraz domowego ciasta. Pogoda tego dnia nam bardzo sprzyjała.

Dziękujęmy za super zabawę.

Zajęcia z DOC rozwijają...

W minionych tygodniach uczniowie klas I - III uczestniczyli w zajęciach, których zadaniem jest wzbudzenie zainteresowania programowaniem. Warsztaty prowadzone były w ramach Mobilnej Akademii Programowania przez Stowarzyszenie 2piny. Uczniowie klas I i II  podczas zajęć pracowali z Ozobotami. Ozobot zabiera dzieci  w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Zdania, które otrzymały dzieci wymagały współpracy, rozwiązywania realnych problemów.

Uczniowie klas II  pracowali na Robot DOC, programowali robota  tak, aby wędrował dowolnie lub według poleceń na kartach. Zabawka pomaga dzieciom rozwijać myślenie logiczne i umiejętności rozwiązywania problemów.  Zajęcia z DOC rozwijają także umiejętność współpracy, logicznego myślenia, samodzielność, kreatywność.

Natomiast uczniowie klas III podczas warsztatów wykorzystywali iPady i nakładkę OSMO.  Osmo to jedyne w swoim rodzaju akcesorium edukacyjne, która otwiera iPada na zabawę w świecie fizycznym. Kamera Osmo w połączeniu ze sztuczną inteligencją całego systemu łączy świat rzeczywisty z cyfrowym. Wykorzystywaliśmy Osmo Awbie (nauka kodowania) oraz Osmo Tangram (rozwój myślenia przestrzennego).

Dziękujemy Panu Jackowi za przeprowadzenie zajęć.

Gratulacje...

W dniu 30.10.2018 został zorganizowany w naszej szkole "Bieg dla Niepodległej" z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W parku przy Placu Wolności na dystansie 1918 metrów wystartowało ponad 50 uczniów klas 7 i 8 z Konstantynowa Łódzkiego. Uczniowie po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego przystąpili do rywalizacji. Dla pierwszych sześciu zawodniczek i zawodników zostały wręczone okolicznościowe dyplomy.

W kategorii dziewcząt:                                            W kategorii chłopców:

1 miejsce - Joanna Kowalczyk SP1                         1 miejsce - Kamil Kocik SP1

2 miejsce - Zofia Piotrowicz SP1                             2 miejsce - Bartosz Koryciński SP2

3 miejsce - Julia Pawlak SP2                                    3 miejsce - Oskar Stankiewicz SP1

4 miejsce - Paulina Gobucka SP2                             4 miejsce - Daniel Maciaszczyk SP2

5 miejsce - Julia Mądrzak SP2                                 5 miejsce - Bartosz Stanowski SP2

6 miejsce - Marta Kieszek SP1                                 6 miejsce - Kacper Rzetelski SP5                     

GRATULACJE!!!

...pomnika Mikołaja Kopernika...

25 października uczniowie klas II i III wyjechali na wycieczkę. Wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Dotarliśmy również do osiołka. Jest to unikatowy pomnik odsłonięty w 2007 roku, na pamiątkę pręgierza w kształcie osiołka, który niegdyś stał w centrum Torunia, do końca XVIII wieku. Dzisiejszy osiołek stoi naprzeciwko pomnika Mikołaja Kopernika, który był kolejną atrakcją.

Ponadto wiedzieliśmy „Fontannę  ze złotymi żabkami”, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w., Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma. Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy  film pt. „Cudowna podróż”. Dostarczył on  wielu  wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach. Ostatnim punktem  wizyty w Toruniu był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wypiekać pierniki w sposób w jaki czyniono to 500 lat temu oraz zwiedziliśmy Muzeum.

Był też czas na zakupienie  toruńskich pierników i pamiątek.

Wycieczkę pomimo nie zawsze sprzyjającej pogody, można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Konkurs plastyczno – techniczny:

„Najpiękniejsza praca jesienna

z wykorzystaniem materiału przyrodniczego”

Konkurs dla chętnych uczniów z klas I-III. Zadanie polega na wykonaniu pracy plastyczno – technicznej związanej z jesienią. Do przygotowania pracy posłużyć powinny akcenty przyrodnicze jesienne (liście, kasztany, żołędzie, orzechy itp).

Format pracy: A3 lub A4 płaska lub półprzestrzenna

Technika: dowolna

Termin: do 09.11.201

Ilość: każdy uczeń może zrobić jedną pracę

Prace proszę dostarczać do wychowawców lub bezpośrednio do sali nr 15.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16.11.2018

Serdecznie zapraszam!!

The best halloween pumpkin”

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z języka angielskiego

dla uczniów klas I - III

pt. „The best halloween pumpkin”

na najciekawszą dynię halloweenową, wykonaną techniką plastyczną

lub techniczną. Metoda i technika wykonania dowolna

(praca przestrzenna, półprzestrzenna, płaska, 2D lub 3D).

Format dowolny.

Praca może być również wykonana w programie graficznym.

Prace należy składać do dnia 2.11 do sali nr 15 lub do wychowawców.

Nasi czworonożni przyjaciele potrzebują...

W dniu 25.X.2018r. nasza szkoła obchodzić będzie  „Dzień Kundelka”.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem Szkolnym, organizuje zbiórkę rzeczy dla piesków ze schroniska w Pabianicach.

Nasi czworonożni przyjaciele potrzebują:

  • karmy
  • ciepłych koców
  • zabawek

Zbiórka zakończy się 9.XI.2018r.

Prosimy o dostarczenie wymienionych przedmiotów do gabinetu Psychologa i Pedagoga.

 

Keep smiling!

W minionym tygodniu w naszej szkole świętowaliśmy „Dzień Uśmiechu”. Za pomocą prostych gestów pragnęliśmy przekonać zarówno siebie jak i innych do tego, że uśmiech pojawiający się na naszych  buziach sprawi, iż dzień stanie się przyjemniejszy.

Niektórzy uczniowie ubrali się w kolorowe bluzki, a członkowie Samorządu Uczniowskiego częstowali wszystkich chętnych sokiem z cytryny. Ileż było przy tym radości i zabawy… Dla każdego, kto podjął się tego „kwaśnego zadania” przygotowana była nagroda  w postaci symbolicznej naklejki – uśmiechniętej buźki. Podczas przerw opowiadane były również żarty
i dowcipy, które rozweselały każdego ponuraka. Wszyscy chętnie też pozowali do radosnych zdjęć, które można podziwiać w naszej mini galerii :)

Życzymy wszystkim radości i uśmiechu na co dzień!!

Zapraszam!

Zaczynamy I. edycję Internetowego Konkursu Biologicznego pod hasłem „Wiem więcej”. Zadania będą umieszczane co miesiąc na platformie e.sp2konstantynow.pl, tam też znajdziecie szczegółowy regulamin konkursu.

Rozwiązania należy nadsyłać do 30 dnia każdego miesiąca. Konkurs daje możliwość poszerzenia swojej wiedzy biologiczno - ekologicznej. Trzyma w napięciu aż do ogłoszenia wyników.

Najlepsi mają szansę na nagrody na koniec roku szkolnego oraz na podwyższenie oceny z biologii.

Zapraszam do zabawy

Zapraszamy!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Konstantynowie ma przyjemność zaprosić wszystkich uczniów klas 7 i 8 z Konstantynowa do uczestnictwa w "Biegu dla Niepodległej" na dystansie 1918 m, który odbędzie się w parku przy Placu Wolności w drugiej połowie października 2018 r.  

Celem biegu jest upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Warzywa i owoce mają nieziemskie moce!!!

W dniu dzisiejszym klasa IIb wzięła udział w realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,5 porcji zdrowia w szkole". Podczas zajęć poszerzylismy wiedzę o prawidłowym żywieniu oraz utrwaliliśmy informacje o roli warzyw, owoców i soków w prawidłowej diecie.

Podczas pracy zespołowej stworzyliśmy strony do naszego wspólnego albumu, odszyfrowaliśmy ,,Zakodowane owoce" oraz dowiedzieliśmy sie jakie witaminy wystepują w naszych imionach.

Na zakończenie zajęć wzięliśmy udział w ,,Owocowo-warzywnym quizie", który pobudził nasz zmysł węchu i smaku.

Zapamiętaj: ,,Warzywa i owoce mają nieziemskie moce!!!":)

„Twój Miś może zostać Ratownikiem”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zbiórki „Twój Miś może zostać Ratownikiem”.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Już wkrótce, misie zostaną przekazane do Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych akcjach Wolontariatu Szkolnego.

...darów w postaci artykułów biurowych...

 W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, nasza szkoła przystąpiła do akcji, „100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na stulecie odzyskania niepodległości od młodzieży z województwa łódzkiego”. Celem akcji jest zebranie i dostarczenie do polskiej młodzieży uczącej się w polskich szkołach funkcjonujących na terenie Litwy, Białorusi i Ukrainy darów w postaci artykułów biurowych, pomocy szkolnych i materiałów edukacyjnych. Pomoc trafia w tym roku m.in. do Grodna, Lidy, Wołkowysk, Czerniowców, Starej Huty i Drohobycza.

Organizatorami zbiórki są Rzgowska Młodzież Patriotyczna i Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Łodzi. Artykuły będziemy zbierać od dnia 28.09.2018 r. do 11.10.2018 r. Pomoce i materiały papiernicze można zostawiać w gabinecie psychologa i pedagoga szkolnego.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

Szkolny Wolontariat.

Zajrzyj koniecznie...

Na szkolnej platformie e-learningowej startuje druga edycja konkursu informatycznego. Przez najbliższe dziesięć miesięcy będziemy rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę. Dla najlepszych w tej rywalizacji czekają przyjemne niespodzianki. Koniecznie proszę zapoznać się z regulaminem zawodów.

Rozpoczynamy od programowania robota Robo.

Serdecznie zapraszam!

Magiczny świat Harrego Pottera

Dnia 1 października 2018r. na platformie e-learning rusza Szkolny Konkurs Czytelniczy pt. „Magiczny świat Harrego Pottera”. Quiz składający się z trzech etapów poświęcony będzie powieściom  J. K. Rowling: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”. Więcej informacji znajduje się w regulaminie zamieszczonym na platformie e-learning (e.sp2konstantynow.pl) w kursie język polski - Szkolny Konkurs Czytelniczy pt. "Magiczny Świat Harrego Pottera".

Zachęcamy uczniów z klas IV-VI do rywalizacji!

Zaczynamy...

Uczniowie po raz ostatni przed wakacjami zebrali się w szkole w dniu 22 czerwca. Zakończenie roku szkolnego rozpoczęła Pani Dyrektor szkoły od powitania zgromadzonych gości i zaproszenia do obejrzenia krótkiego montażu słowno – muzycznego wykonaniu uczniów klas 0-3 oraz klas 4-7. Następnie pogratulowała wszystkim uczniom uzyskanych wyników w nauce, wielu sukcesów w konkursach i zawodach sportowych. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły poprzez pracę w Radzie Rodziców. Najlepsi uczniowie z klas otrzymali z rąk dyrektora wyróżnienia i nagrody książkowe. Podczas uroczystości wręczone zostały także listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów.
Tuż przed zakończeniem apelu Dyrektor Szkoła przedstawiała krótką prezentację na temat rozpoczynającej się budowy hali sportowej przy naszej szkole. Następnie nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy.
Na zakończenie apelu dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom za rzetelną i efektywną pracę z uczniami, rodzicom za współpracę, Radzie Rodziców za działania podejmowane na rzecz uczniów i rozwoju szkoły oraz wszystkim którzy ze szkołą współpracowali i ją wspierali.
Następnie uczniowie udali się do klas na rozdanie świadectwa. Nauczyciele również przeprowadzili rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Drodzy uczniowie życzymy Wam udanych, słonecznych i pełnych przygód wakacji, ale prosimy bądźcie bezpieczni i uważajcie na siebie.
Do zobaczenia po wakacjach!!!

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w czwartkowe przedpołudnie klasy Ia i IIb wybrały się do ośrodka rekreacyjnego "Nad Stawem", w któym odbyła się akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jest to  inicjatywa organizowana przez Komisariat Policji w Konstantynowie Łódzkim, OSP Konstantynów, Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim i Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim. Celem akcji była nauka i przypominanie zasad bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą.

Policjanci oraz straż pożarna skupili się na edukacji z zakresu udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznych zachowań nad wodą, oraz stosowania się do nakazów obowiązujących na kąpieliskach. W czasie wydarzenia strażacy z OSP Konstantynów przeprowadzili pozorowaną, pokazową akcję ratunkową wraz z udzielaniem pierwszej pomocy. Podczas akcji w policyjnym namiocie prowadzony był konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Na uczniów, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi czekały gadżety miejskie przygotowane przez Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim.

W dniu 13 czerwca uczniowie klas II wybrali się na happening "Zachowaj trzeźwy umysł". Dzieci prezentowały swoje transparenty na temat "Nasze pasje".
Uczestniczyły również w grach i zabawach sportowych, malowały farbami swoje marzenia. Były również tańce i pląsy.
Nie można pominąć stołu ze zdrową żywnością, z którego uczniowie mogli częstować się pysznymi i świeżymi owocami i warzywami.
Dzieci miło spędziły czas.

Podkategorie