Katyń... ocalić od zapomnienia

Delegacja uczniów klasy VII wzięła udział w 17 września, w 79 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, w Mszy Świętej w intencji posterunkowego Policji Państwowej, asp. Kazimierza Turczyńskiego oraz innych ofiar zbrodni katyńskiej, w Kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Robotnika w Konstantynowie Łódzkim. Następnie przy Dębie Pamięci na pl. Wolności nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy. Społeczny program "Katyń... ocalić od zapomnienia" ma na celu uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej poprzez posadzenie 21 857 dębów pamięci. W Konstantynowie Łódzkim są już trzy takie dęby:

Dąb Pamięci ppor. Erwina Juliusza Reicherta przy kościele Narodzenia NNP

Dąb Pamięci por. Bronisława Wajsa przy kościele Nawiedzienia NNP

Dąb Pamięci posterunkowego Policji Państwowej asp. Kazimierza Turczyńskiego na pl. Wolności (parafia Świętego Józefa Robotnika)