...dzieci przyszły tego dnia ubrane na niebiesko...

20 listopada świętowaliśmy razem z UNICEF Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z UNICEF - największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie jej działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka było #GoBlue - dzieci przyszły tego dnia ubrane na niebiesko, na godzinach wychowawczych odbyły się prezentacje dotyczące praw dziecka oraz powstały plakaty w całości wykonane przez uczniów. Podjęcie się działań mających na celu uczczenie tego dnia było symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.