W dniu 07.12.2018r. klasa VIII pod opieką wychowawcy i nauczyciela wpomagającego wybrała się do XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Łodzi, aby wziąć udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Akcja odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizuje się ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Uczniowie podczas prelekcji zorganizowanej przez nauczycieli i uczniów XXI LO uświadomili sobie, że iskra odwagi jest w każdym z nas, że możemy zabrać głos w słusznej sprawie i protestować. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu pisaliśmy listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Był to bardzo owocny czas – uczniowie działali w słusznej sprawie na rzecz innych; szlifowali swój angielski, ponieważ listy pisali właśnie w tym języku oraz mieli okazję poznać zasady rekrutacji do liceum, profile klas oraz zwiedzić szkołę w towarzystwie licealistów. Bardzo dziękujemy społeczności szkoły, a zwłaszcza nauczycielowi języka angielskiego p. Annie Bator, za zaproszenie i tak wspaniałe przyjęcie!

...dzieci przyszły tego dnia ubrane na niebiesko...

20 listopada świętowaliśmy razem z UNICEF Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z UNICEF - największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie jej działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka było #GoBlue - dzieci przyszły tego dnia ubrane na niebiesko, na godzinach wychowawczych odbyły się prezentacje dotyczące praw dziecka oraz powstały plakaty w całości wykonane przez uczniów. Podjęcie się działań mających na celu uczczenie tego dnia było symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Ponad 60 kartek z życzeniami...

Ponad 60 kartek z życzeniami, pozdrowieniami i podziękowaniami dla Powstańców Warszawskich przygotowali nasi uczniowie w ramach akcji BohaterON. Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość.

Niestety ostatni Powstańcy odchodzą od nas na wieczna wartę.

Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.