..od pazia do rycerza...

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów phocagallery/2017-2018/kerin oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W tym tygodniu odbyły się w naszej szkole niecodzienne lekcje historii. Lekcje, w których uczniowie sami odgrywali role, rycerzy, księżniczek, królów i książąt. Przymierzali zbroje, walczyli mieczami i udawali się na polowania. W poniedziałek uczniowie klas młodszych poznali zwyczaje średniowiecznych rycerzy. Dowiedzieli się jaka droga wiodła młodzieńca od pazia do rycerza, a także  jak wyglądały bitwy i turnieje w średniowieczu.

W środę natomiast klasy starsze poznawały czasy Władysława Łokietka, jego zmagania z Krzyżakami w bitwie pod Płowcami oraz jego syna, ostatniego Piasta, Kaziemierza Wielkiego, który powołał Akademię Krakowską, budował zamki i katedry. Wszyscy zapamętali, że to o tym władcy powiadano, że "zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną". 

 {gallery}/phocagallery/2017-2018/kerin{/gallery}