10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy IVa uświetnili obchody 11 listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. M. Pietrzak. Nad dekoracjami czuwały p. K. Modrak i U. Medyńska, zaś nad oprawą muzyczną p. P. Zganiacz.Apel przypomniał wszystkim uczniom, jak ważna jest ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach oznaczają słowa wolność i patriotyzm.

W Dniu Święta Niepodległości delegacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 wzięła udział w Mszy świętej w intencji ojczyzny w Kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Następnie na Pl. Tadeusza Kościuszki odbyły się okolicznościowe wystąpienia oraz złożono kwiaty.  Po oficjalnych uroczystościach burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz zaprosił wszystkich mieszkańców na pyszną konstantynowską zalewajkę na skwerze przy zabytkowym tramwaju.