Razem zmieniamy internet na lepsze

7 lutego, już po raz 13. w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Hasło tegorocznej edycji: „Razem zmieniamy internet na lepsze” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

W naszej szkole w dwóch nadchodzących tygodniach odbędzie się szereg wydarzeń.

Na początek zajęcia edukacyjne w każdej klasie na godzinie wychowawczej i zajęciach komputerowych. Omówimy formy zagrorzeń i działania profilaktyczne. Na plastyce dzieci zaprezentują własną wizję zagrozeń. Powstanie z tego wystawa. W bibliotece szkolnej znajdzie się kącik wystawieniczy z literaturą mówiacą o problemach współczesnej cywilizacji informacyjnej.

Materiały dla nauczycieli.

Materiały dla rodziców.