1. Uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej będą mogli sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (wyniki.edu.pl). Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które każdy uczeń będzie mógł otrzymać od dyrektora szkoły 12 czerwca br. Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 14 czerwca br. od godz. 10:00.

  2. Informator o szkołach w woj. łódzkim
  3. Witryna naboru elektronicznego dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w województwie łódzkim.

  4. Witryna Urzędu Miasta Łodzi - Informator o szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
    Uczeń może wybrać dowolną liczbę szkół i klas!!!
  5. Zarządzenie nr 41/2019 Łódzkiego Kuratora Oświaty z 31 stycznia w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, a także składania dokumentów przez absolwentów szkół podstawowych i absolwentów dotychczasowych gimnazjów.

    Termin składania wniosków: 13 maja - 25 czerwca 2019 r.
    Ogłoszenie wyników wstępnej rekrutacji: 16 lipca 2019 r.
    Ogłoszenie listy ostatecznie zakwalifikowanych: 25 lipca 2019 r.
    Postępowanie uzupełniające: 26 lipca - 30 sierpnia br.

  6. Pytania na temat rekrutacji 2019/2020 w województwie łódzkim można kierować do wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi Jarosława Owsiańskiego.
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    tel.: 42 637 70 55 w. 46 lub 42 637 70 59

  7. Rekrutacja 2019/2020 – link do nowej zakładki na stronie MEN
  8. Zarządzenie nr 113 ŁKO z dnia 16 listopada 2018 r. w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych na rok szkolny 2018/2019, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum.
  9. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018–2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum oraz branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum.

W zawodach, które odbyły się 27 listopada 2018r. na pływalni MOSiR w Pabianicach udział wzięli uczniowie z następujących szkół: SP nr 2 w Konstantynowie Łódzkim, SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, SP w Bychlewie, SP nr 1 w Pabianicach, SP nr 3 w Pabianicach, SP nr 14 w Pabianicach, SP nr 16 w Pabianicach, SP nr 17 w Pabianicach, SP w Pawlikowicach, SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, SP w Ksawerowie, SP nr 2 w Pabianicach.

Drużyna chłopców po zaciętej rywalizacji zdobyła drugie miejsce, a dziewcząt trzecie w Mistrzostwach Powiatu w drużynowych zawodach pływackich.Zespół chłopców i dziewcząt pod opieką p. Sylwestra Karpisza płynął w składzie: Julian Cybulski, Aleksander Drabent, Mateusz Dusiński, Kacper Dymowski, Marcel Krata, Seweryn Lizak oraz Wiktoria Boczkowska, Zofia Dusińska, Angelika Grabowska, Martyna Jakubczyk, Michalina Kania, Gabriela Przyrowska.

W indywidualnych startach najlepsze miejsca zajęli:
Seweryn Lizak - I miejsce 50 m. stylem dowolnym,
Mateusz Dusiński - II miejsce 50 m. stylem klasycznym,
Julian Cybulski - III miejsce 50 m. stylem motylkowym,
Zofia Dusińska - III miejsce 50 m. stylem klasycznym.

Drużyna chłopców awansowała do półfinału wojewódzkiego

GRATULACJE!!!

Serdecznie zapraszamy na zebrania z Rodzicami,

które odbędą się dnia 12 września 2018 roku (środa)

Klasy I - III - o godzinie 17.00


Klasy IV - VIII - o godzinie 18.00

 

W dniu 19 września 2018 roku (środa) o godzinie 17.15 

odbędą się zebrania z Rodzicami w oddziałach przedszkolnych.

Serdecznie zapraszamy!

Praca Filipa...

W pierwszej połowie października nasi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w  konkursie plastycznym organizowanym przez Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki pt.  "Skąd się bierze woda w kranie?". Uczniowie mieli za zadanie zobrazować skąd, ich zdaniem bierze się woda i jak trafia do domowych kranów.

Serdeczne gratulacje należą się naszym uczennicom Zosi Jakubowskiej z klasy IIa i Anielce Gawryszczak z klasy V za zajęcie 2-go miejsca w owym konkursie w danej kategorii wiekowej. Ponadto wyróżnienia otrzymali:
Kacper Garnysz z klasy IV
Gabriel Gawryszczak z klasy IIIb
Filip Rupniewski  z klasy IIIb
Nina Skorzycka z klasy Ib
Mikołaj Marciniak z klasy Ib.

Prace nagrodzone i wyróżnione można obejrzeć na stronie internetowej PKGKŁ.

Wychowanie fizyczne

Na godzinach lekcyjnych obowiązkowego wymiaru zajęć uczeń jest oceniany z następujących obszarów: sprawność; ocenę z tego obszaru uzyskuje się po zaliczeniu następujących prób sprawnościowych:

Bieg na dystansie 1000 m chłopcy i 600 m dziewczęta – mierzony jest czas...

zobacz więcej...

Serdecznie zapraszamy

 na zebranie organizacyjne rodziców dzieci

 przyjętych do oddziałów przedszkolnych     

w roku szkolnym 2018/2019,

  które odbędzie się 13.06.2018

o godzinie 17.00

Gratulujemy!

Miło nam poinformować, że uczniowie Igor z kl. III, Wiktor  i Paweł z kl. IVa, członkowie Łódzkiego Klubu Hokejowego, wzięli udział w rozgrywkach ligowych Mini Hokeja (rocznik 2008/2009) w Łodzi i Gdańsku i zdobyli drużynowo dwa złote medale.

Serdeczne Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             Serdecznie zapraszamy

            na zebranie organizacyjne rodziców dzieci

             przyjętych do klas pierwszych   

       w roku szkolnym 2018/2019, 

      które odbędzie się 14.06.2018 r. 

o godzinie 17.00.

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny, który odbędzie się
25 maja od godziny 14.30
na terenie naszej szkoły. 

W programie: pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej, zabawy i animacje dla dzieci, występy dzieci, strzelnica harcerska, malowanie twarzy, kiermasz, pokazy motocyklowy... i wiele, wiele innych.

      W dniu 27 marca  2018 roku 
o godz. 16.00 
odbędą się próby sprawnościowe kandydatów 
do oddziału sportowego 
na rok szkolny 2018/2019.

Zapraszamy!

Szanowni Rodzice

 

Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dziećmi

na dni otwarte w naszej szkole

 

27 lutego (wtorek)

 

14.30 – 17.30.