Źródła nie znaleziono

Gablotka Szkolna

20 luty 2019

Newsy z Gablotki Szkolnej.
  • Szkoła policealna
    Wykształcenie to nie tylko ogólna wiedza o świecie, ale przede wszystkim podwaliny do budowania swojej dalszej kariery zawodowej. W wielu przypadkach okazuje się jednak, że zdobyte wcześniej świadectwa nie odpowiadają wyzwaniom współczesnego rynku pracy, albo nie idą w parze z planami zawodowymi. W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniej szkoły dla dorosłych, która oferuje kształcenie w wybranej dziedzinie.
  • Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy i Akademia Młodego Ekonomisty
    Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych zaprasza uczniów 5., 6., 7. i 8. klas szkół podstawowych oraz gimnazjalistów do udziału w letniej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty w ośrodkach w całej Polsce. Funkcjonujące od 2008 r. i 2009 r. inicjatywy EUD i AME realizowane są we współpracy z lokalnymi partnerami - najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami ekonomicznymi, a ich celem jest popularyzacja wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci oraz pomoc ich rodzicom w odpowiednim wychowaniu ekonomicznym młodzieży.
  • Dziecięcy Festiwal Teatralny „Przestrzeń Wyobraźni”
    Dom Kultury w Rybniku – Boguszowicach wraz z Teatrem Ziemi Rybnickiej, Młodzieżowym Domem Kultury w Rybniku oraz Stowarzyszeniem Społeczno –Kulturalnym „IZART” organizuje po raz siódmy Rybnicki Dziecięcy Festiwal Teatralny „Przestrzeń Wyobraźni”. Festiwal adresowany jest do amatorskich teatrów dziecięcych działających w placówkach kulturalnych, oświatowych, wychowawczych i stowarzyszeniach z całego kraju.
  • Przegląd Piosenki „Wesołe Nutki”
    Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2019. Przegląd adresowany jest do dzieci i młodzież z różnych zakątków kraju, które łączy wspólna pasja do śpiewania.
  • Konkurs literacki „Hubal”
    Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Biskupcu Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu jest organizatorem III Międzynarodowego V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Hubal”. Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie poetyckiej lub prozatorskiej inspirowana biografią mjr. Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal”.