Uczniowie ćwiczyli cały czas język angielski...

W dniach 27.01.-31.01.19 uczniowie klasy VIII i VII pod opieką p.Magdaleny Włodarczyk i p.Teresy Pytlińskiej wybrali się na wyjazd edukacyjny Euroweek, który odbywał się w uzdrowiskowej miejscowości Kotliny Kłodzkiej –  Długopole Zdrój. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Zajęcia odbywały się codziennie od 9.30 do 21.30 i prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych zakątków świata (Meksyk, Filipiny, Wietnam, Pakistan, Kolumbia). Wiadomości przekazywane były w sposób nowoczesny, interaktywny, jak i niezwykle przystępny, co sprzyjało zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień. Nie brakowało zajęć tanecznych, muzycznych, był też teatr kukiełkowy, pokaz talentów, codzienne dyskoteki  i wiele innych aktywności, w których wszyscy chętnie brali udział. Wybraliśmy się również na wycieczkę do kopalni złota w Złotym Stoku. W towarzystwie wyjątkowego przewodnika poznaliśmy historię tego magicznego miejsca, skorzystaliśmy z przejażdżki kolejką i zjeżdżaliśmy podziemną zjeżdżalnią prowadzącą do uroczego wodospadu.

Uczniowie ćwiczyli cały czas język angielski, uczyli się pracy w grupie, budowali pewność siebie, zintegrowali się i nawiązali wiele nowych znajomości. Wszyscy otrzymali certyfikaty poświadczające udział w obozie Szkoły Liderów Euroweek. Uczestnicy zgodnie przyznali, że było to niesamowite doświadczenie, które długo będą wspominać i polecać każdemu!

Zapraszamy...

Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Pan Robert Jakubowski ogłosił konkurs plastyczny i informatyczny "Tu się meldujesz, dużo zyskujesz" dla uczniów konstantynowskich szkół podstawowych.

Uczestnik może zgłosić do konkursu zarówno jedną pracę plastyczną jak i jedną pracę informatyczną. Plakat plastyczny (format dowolny) musi zawierać własne hasło promocyjne, zachęcające nowych mieszkańców do zameldowania się w Konstantynowie Łódzkim. Natomiast animacja komputerowa (czas trwania maksymalnie do 2,5 min), możę być wykonana w formacie Flash, Skratch, GIF lub innym. Animacja ma zawierać własne hasło promujące akcję meldunkową w naszym mieście.

Termin i miejsce składania prac: etap szkolny - do 7. maja 2019 r. Etap miejski - zakończenie do 30 maja 2019 r.

Więcej szczegółów w regulaminie.

Regulamin konkursu.
Formularz konkursowy.

Mikołajki to wyjątkowy dzień...

Mikołajki to wyjątkowy dzień, dlatego klasa VIII postanowiła spędzić ten czas razem, w Parku Trampolin Saltos w Łodzi. Zabawa pod okiem trenera była niezapomniana. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w basenie z gąbkami, na trampolinach sportowych, ścieżkach, ściankach czy w strefie dodgeball.

Skakanie na trampolinach dodało wszystkim energii i podniosło poziom endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia, co szczególnie potrzebne jest naszym przyszłym absolwentom!

Dziękujemy i gratulujemy...

W poniedziałek nastą piło rozstrzygnięcie konkursu na  najpiękniejszą pracę plastyczną z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Wszystkie wykonane prace zawierały materiały, jakie można spotkać jesienią: kolorowe liście, jarzębinę, korę drzew, żołędzie,  a także pestki dyni.
Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Faustyna Grek z klasy IIa, drugie zaś Karolinka Sewioło z klasy Ic.  Dziewczynki otrzymały dyplom i upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Zwycięzcom gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach. 

...obchodziliśmy Dzień Postaci...

 14 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Na tę okoliczność w klasach 0 – III odbyło się wielkie czytanie, które realizowane było przez członków Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli naszej szkoły. Następnie dzieci wspólnie omówiły treść usłyszanych historii i przygotowały tematyczne plakaty, które zawisły na ścianach szkolnego holu.

Przez kolejny tydzień będą mogli je podziwiać zarówno nauczyciele, pracownicy szkoły, jej uczniowie, jak i ich rodzice. Każda klasa za swoją pracę otrzymała symboliczny dyplom. 

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim dzieciom i ich wychowawcom za zaangażowanie i przyłączenie się do zabawy.

Smacznego!

W dniu dzisiejszym uczniowie z klasy 1 b przy wspólnym stole z wielką ochotą jedli  kanapki z produktów, które przygotowali im rodzice. Wszelkie działania praktyczne poprzedzone zostały omówieniem produktów spożywczych, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

Uczniowie chętnie tworzyli  i częstowali kolegów kolorowymi  kanapkami. Podczas spożywania wspólnego śniadania, zwracano też uwagę na kulturę jedzenia.