Biblioteka mgr Marta Pietrzak

9.40-14.40

10.45-11.50

9.40-10.45

Mile widziana jest literatura dziecięca...

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele!

Jeżeli posiadają Państwo w swoich bibliotekach domowych książki, które mogłyby posłużyć naszym uczniom zachęcamy do oddania ich do naszej biblioteki. Mile widziana jest literatura dziecięca i młodzieżowa, szczególnie lektury szkolne. Ponadto chętnie przyjmiemy literaturę piękną, popularnonaukową, czasopisma, zbiory specjalne(płyty CD, DVD, filmy itp.) i inne bezcenne wydawnictwa dla szkoły.

Akcja rozpoczyna się 22.01.2018 r. i będzie trwać do końca lutego.

Książki można zostawiać u pedagoga szkolnego Doroty Banasik lub w bibliotece szkolnej u Pani Marty Pietrzak.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania dotyczące darów książkowych prosimy kontaktować się z Panią Martą lub Panią Dorotą.

Postacie z baśni i bajek

Kogo spotkał Czerwony Kapturek idąc do babci? Kto spełniał marzenia żony rybaka? Jak miał na imię chłopiec, któremu kawałek lodu utknął w sercu, bohater baśni o Królowej Śniegu? Na te i inne pytania odpowiadały dzieci z kl. Oa i Ob., kiedy odwiedziły ich postacie z baśni i bajek. Były one bardzo zmartwione tym, że dzieci chyba przestały się nimi interesować, ponieważ tak rzadko sięgają po książki. W postacie czarownicy, wróżki, królewny, rycerza i krasnali wcieliły się członkinie Koła biblioteczno – czytelniczego.

Po krótkim przedstawieniu odbył się quiz sprawdzający wiedzę maluchów. Okazało się, że nasi uczniowie chyba jednak lubią bajki i baśnie, ponieważ ich bohaterów znają doskonale.

Historia książki

Książka ma różne oblicza, choć wielu jej miłośników nie wyobraża sobie innej niż ta tradycyjna papierowa, którą się czyta strona po stronie. Klasa piąta przekonała się, że może ona wyglądać zupełnie inaczej. Piątoklasiści pod opieką p. A. Ludwisiak i p. M. Pietrzak wybrali się 13 grudnia 2016r. do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Piłsudskiego w Łodzi.

Bardzo aktywnie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat historii książki od zwoju do kodeksu. Mieli okazję zobaczyć eksponaty wszystkich wcieleń książki na przestrzeni wieków, od glinianych tabliczek i papirusowych zwojów, poprzez średniowieczne książki pergaminowe, XVII – wieczne starodruki, aż po różnorodne formy książki współczesnej.

Poniedziałek 9.40 - 10.45 12.50 – 15.20

Wtorek 8.00 – 10.35 11.30 – 15.20

Środa  8.00 – 10.45 11.30 – 12.35 14.35 – 15.20

Czwartek 8.45 - 10.45 12.50 – 15.20

Piątek 8.00 – 10.45

Wspaniali młodzi czytelnicy

W czwartek, 24 listopada 2016r. klasa Ia, razem z wychowawczynią p. A. Kocik i p. M. Pietrzak odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Konstantynowie Łódzkim. Pierwszoklasiści dali się już poznać jako wspaniali młodzi czytelnicy. Uwielbiają w szkolnej bibliotece przeglądać książki oraz wypożyczać je do domu. Teraz mieli okazję poznać zasoby biblioteki miejskiej.

W pierwszej części dzieci obejrzały przedstawienie oparte na podstawie książki Janiny Porazińskiej pt. „Kozucha Kłamczucha”.