We wtorkowy poranek nasze przedszkolaki wybrały się do Łodzi do teatru lalek Arlekin na przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Zawierał wiele elementów humorystycznych, ale przede wszystkim bardzo ważne przesłanie dla dzieci, by nie ufać obcym, nieznajomym, którzy tak jak wilk w bajce chcą wykorzystać dobre serca dzieci.

Była to pierwsza wycieczka w tym roku i na pewno nie ostatnia.

Dzieci lubią przerażające opowiastki, przebieranie i świętowanie, a Halloween i sławne hasło "Cukierek, albo psikus"  naszym najmłodszym bardzo się podoba.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 a i 0 b, tak jak w roku ubiegłym wzięły udział w konkursie na najciekawszą dynię, a oto nasze piękne, choć niektóre dość przerażające dynie. 

Dnia 26 października dzieci z oddziałów przedszkolnych, Gr. 0 a i 0 b wybrały się na wycieczkę do sali zabaw "AGATKA". 

Celem wyjazdu była integracja tych dwóch grup i wspólna zabawa.

A jak dzieci z tego skorzystały wystarczy zobaczyć na zdjęciach.

"Jedź owoce i warzywa, będziesz zdrów jak ryba!". Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. W piątek 13 października dzieci z oddziału przedszkolnego 0b przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową, którą następnie z wielkim apetytem zjadły. Można mnożyć hasła, które promują zdrowy tryb życia...

Dzięki naszym działaniom, każdy przedszkolak teraz już wie, jak ważne są owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają organizm. Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę. My jako dorośli dokładajmy wszelkich starań, aby od małego zaszczepić w dzieciach motywację do zdrowego odżywiania się oraz stylu życia.
Pozdrawiamy:)

29 września dzieci z gr. 0 a i 0 b wybrały się na wycieczkę do Baśniowej Kawiarenki na przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". Przed częścią artystyczną odbył się słodki poczęstunek w postaci ciasteczek i soku.

Po występie aktorów, dzieci dowiedziały się jakie rodzaje lalek brały udział w przedstawieniu, mogły dotykać rekwizytów, a także wcielać się w bohaterów.

Patrząc po uśmiechniętych buziach dzieci, śmaiło można stwierdzić, że wyjazd się podobał, a co za tym idzie pierwszą wycieczkę w nowym roku szkolnym uważamy za udaną. 

Skład Rady Rodziców w roku szkolnym

 

Przewodnicząca – Agnieszka Mościcka – Teske

Wiceprzewodnicząca – Beata Korycińska

Sekretarz – Agnieszka Dmowska

Skarbnik – Katarzyna Kaźmierczak

 

Grzesława Plucińska

główna księgowa

Marzena Stępczyńska - Sadowska

kierownik gospodarczy

Mariola Woźniak

sekretarz szkoły

Andrzej Różycki

informatyk

Ewelina Tajbel

intendetka

Edyta Kudlińska

kucharka

Krzysztof Marchewka

konserwator

Magdalena Wieczorek

pomoc nauczyciela

Agata Pintera

pomoc nauczyciela

Anna Gradomska

pomoc kuchenna

Agnieszka Klimek

Zdzisława Marchewka

Iwona Serafińska

Małgorzata Sobieraj

Jolanta Zasadni

Mariola Zglińska

Izabela Barbachowska

Sławomira Zygmunt

woźne

Ryszard Rajewski

strażnik ruchu drogowego

Nauczyciele  i wychowawcy