Uczniowie ćwiczyli cały czas język angielski...

W dniach 27.01.-31.01.19 uczniowie klasy VIII i VII pod opieką p.Magdaleny Włodarczyk i p.Teresy Pytlińskiej wybrali się na wyjazd edukacyjny Euroweek, który odbywał się w uzdrowiskowej miejscowości Kotliny Kłodzkiej –  Długopole Zdrój. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Zajęcia odbywały się codziennie od 9.30 do 21.30 i prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych zakątków świata (Meksyk, Filipiny, Wietnam, Pakistan, Kolumbia). Wiadomości przekazywane były w sposób nowoczesny, interaktywny, jak i niezwykle przystępny, co sprzyjało zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień. Nie brakowało zajęć tanecznych, muzycznych, był też teatr kukiełkowy, pokaz talentów, codzienne dyskoteki  i wiele innych aktywności, w których wszyscy chętnie brali udział. Wybraliśmy się również na wycieczkę do kopalni złota w Złotym Stoku. W towarzystwie wyjątkowego przewodnika poznaliśmy historię tego magicznego miejsca, skorzystaliśmy z przejażdżki kolejką i zjeżdżaliśmy podziemną zjeżdżalnią prowadzącą do uroczego wodospadu.

Uczniowie ćwiczyli cały czas język angielski, uczyli się pracy w grupie, budowali pewność siebie, zintegrowali się i nawiązali wiele nowych znajomości. Wszyscy otrzymali certyfikaty poświadczające udział w obozie Szkoły Liderów Euroweek. Uczestnicy zgodnie przyznali, że było to niesamowite doświadczenie, które długo będą wspominać i polecać każdemu!