Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. Rodzice oraz przyszli wrześniowi zerówkowicze i pierwszoklasiści mogli tego dnia przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Do organizacji tego szczególnego dnia włączyli się także nauczyciele świetlicy.W tym roku cała szkoła przygotowała program pod hasłem ,,Świat piratów z Karaibów w SP2”. Maluszki po przekroczeniu progu naszej szkoły zostały przywitane przez Dyrektora szkoły panią Mirosławę Marszałek i Wicedyrektor szkoły panią Kingę Olifierowicz. Otrzymały również mapę działań, aby nie zgubić się w gąszczu korytarzy, pięter i sal szkolnych. Następnie dzieci ze świetlicy zaśpiewały piosenkę z akompaniamentem gitary ,,Piraci piegowaci ‘’oraz zatańczyły układ do piosenki ,, Łowcy gwiazd”. Zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy w naszym pirackim podziemiu, czyli do salki fitness. Przygotowaliśmy piracki tor przeszkód. Tam każdy uczestnik pokonywał swój  strach i zmagał się z: tunelem, paszczą rekina ze skrzynią, kładką nad morzem, bystrym skokiem pirata, piracką liną ciasnych przejść, łukiem czarnej perły, przeszkodą Salazara, krokiem milowym przebiegłego pirata Jacka Sparrowa. Całego królestwa pirackiego pilnowały wysoko zwieszone ośmiornice wykonane wcześniej przez dzieci ze świetlicy szkolnej.Tablice świetlicowe zdobiły prace plastyczne ozdobione portretami piratów i wynurzające  się z otchłani morskiej głowy rekinów. Nasi milusińscy byli bardzo zadowoleni z zabaw, w których wzięli udział. Po pokonaniu przeszkód dzieci otrzymały dowód ukończenia trasy na mapie pirackiej w postaci pieczątki. Zainteresowani rodzice zadawali pytania paniom dotyczące świetlicy szkolnej .Wszystkim zgromadzonym towarzyszył dobry humor,  a to jest najważniejsze. Mamy nadziej, że w przyszłym roku  szkolnym zainteresowane dzieci nauką w naszej szkole, dołączą do świetlicowego grona .

Beata Macuk