Świetlica szkolna tętni życiem. Zawitała do nas wiosna. Dzieci przygotowały piękne dekoracje, którymi zostały ozdobione sale świetlicowe. Przygotowywano również  konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną, rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 31 marca 2021 r.

Justyna Rzetelska - Główczyńska

JAK CO ROKU W KARNAWALE,

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas na świetlicy szkolnej w dniu 09.02.2021r. odbył się bal karnawałowy. Tego dnia pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, kowboi, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.  Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w zabawach tanecznych takich jak: tańce połamańce, figury lodowe, gorące krzesła, tańce na gazetach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm muzyki. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości naszym, a to było głównym celem tego balu.  Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!

Justyna Rzetelska - Główczyńska

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z podjętytch działań na świetlicy, które odbyły się w I semestrze.

Beata Macuk

Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. Rodzice oraz przyszli wrześniowi zerówkowicze i pierwszoklasiści mogli tego dnia przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Do organizacji tego szczególnego dnia włączyli się także nauczyciele świetlicy.W tym roku cała szkoła przygotowała program pod hasłem ,,Świat piratów z Karaibów w SP2”. Maluszki po przekroczeniu progu naszej szkoły zostały przywitane przez Dyrektora szkoły panią Mirosławę Marszałek i Wicedyrektor szkoły panią Kingę Olifierowicz. Otrzymały również mapę działań, aby nie zgubić się w gąszczu korytarzy, pięter i sal szkolnych. Następnie dzieci ze świetlicy zaśpiewały piosenkę z akompaniamentem gitary ,,Piraci piegowaci ‘’oraz zatańczyły układ do piosenki ,, Łowcy gwiazd”. Zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy w naszym pirackim podziemiu, czyli do salki fitness. Przygotowaliśmy piracki tor przeszkód. Tam każdy uczestnik pokonywał swój  strach i zmagał się z: tunelem, paszczą rekina ze skrzynią, kładką nad morzem, bystrym skokiem pirata, piracką liną ciasnych przejść, łukiem czarnej perły, przeszkodą Salazara, krokiem milowym przebiegłego pirata Jacka Sparrowa. Całego królestwa pirackiego pilnowały wysoko zwieszone ośmiornice wykonane wcześniej przez dzieci ze świetlicy szkolnej.Tablice świetlicowe zdobiły prace plastyczne ozdobione portretami piratów i wynurzające  się z otchłani morskiej głowy rekinów. Nasi milusińscy byli bardzo zadowoleni z zabaw, w których wzięli udział. Po pokonaniu przeszkód dzieci otrzymały dowód ukończenia trasy na mapie pirackiej w postaci pieczątki. Zainteresowani rodzice zadawali pytania paniom dotyczące świetlicy szkolnej .Wszystkim zgromadzonym towarzyszył dobry humor,  a to jest najważniejsze. Mamy nadziej, że w przyszłym roku  szkolnym zainteresowane dzieci nauką w naszej szkole, dołączą do świetlicowego grona .

Beata Macuk