U nas gwar i zabawa, a złota jesień już na dobre zagościła w naszej świetlicy. Wraz z  mijającymi tygodniami jesień coraz bardziej ukazuje swoje oblicze. Piękne dary jesieni: kasztany, jarzębina, różnokolorowe liście, żołędzie, ich ciepłe barwy oraz zmiany zachodzące  w przyrodzie stanowią inspirację do ciekawych prac plastycznych.

„ Coś… z liści” - serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie świetlicowym.

Cele:

- rozbudzanie kreatywności i uzdolnień plastycznych dzieci

- zwrócenie uwagi na bogactwo barw jesiennych.

Regulamin konkursu:

1.     W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie świetlicy szkolnej.

2.     Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na zadany temat, mogą być liście malowane, suszone.

3.     Można wykonać pracę płaską na kartce o formacie A4, lub w formie przestrzennej umożliwiającą ekspozycję.

4.     Podpisane prace; nazwisko, klasa prosimy złożyć w świetlicy szkolnej do dnia 26 października 2021 roku.

5.     Na zwycięzców czekają dyplomy, medale i nagrody a dla wyróżnionych czekają dyplomy i medale.

Organizator:  Świetlica szkolna

Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 świetlica szkolna będzie funkcjonowała w godzinach 6.30 - 17.00. W związku z sytuacja epidemiologiczną w kraju i reżimem sanitarnym utrzymywanym na terenie szkoły, zwracamy się z prośbą o zapisywanie dzieci do świetlicy szkolnej w sytuacji kiedy jest to bezwzględnie konieczne.

Rodzice/prawni opiekunowie, którzy wyrażają chęć uczestnictwa dziecka w zajęciach świetlicowych w roku szkolnym 2021/2022, prosimy o zapoznanie się z regulaminem świetlicy. Dostępna jest również karta zgłoszenia dziecka, którą należy wypełnić i odesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zostawić u wychowawców świetlicy.

Prosimy o zapoznanie się z procedurami funkcjonowania szkoły od 1 września 2021 r.

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej.

Regulamin świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 2.

Z okazji " Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi" odbył się konkurs  " Ratujemy Przyrodę, Ratujemy Ziemię"  celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej, propagowanie właściwych postaw ekologicznych i rozwijanie umiejętności manualnych. Laureatami konkursu są:

1 miejsce - Hania Ś. Ia,  Michał M. Ib
2 miejsce - Apolonia K. IIa, Kalina K. IIb
3 miejsce - Michalina G. Ib i Nina S. IIIb
Wyróżnienia: Amelia C. IIIb, Barbara K. IIIc, Oliwier S. IIIb, Kacper S. Ia

Joanna Gawłowska, Justyna Rzetelska - Główczyńska

Po powrocie do szkoły nasza świetlica szkolna tętni życiem :) Kiedy dopisuje pogoda spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu korzystając z boiska szkolnego i placu zabaw. Do dyspozycji mamy sprzęt sportowy, który cieszy się  dużym zainteresowaniem naszych świetlików są to  m. in. skakanki, piłki do gry w "kosza" i "nogę" oraz wiele, wiele innych. Dzieci chętnie malują kredą po chodniku są to rysunki dowolne jak również gra w klasy, malujemy krzyżówki i wspólnie je rozwiązujemy.

Justyna Rzetelska - Główczyńska

Świetlica szkolna tętni życiem. Zawitała do nas wiosna. Dzieci przygotowały piękne dekoracje, którymi zostały ozdobione sale świetlicowe. Przygotowywano również  konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną, rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 31 marca 2021 r.

Justyna Rzetelska - Główczyńska