Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. Rodzice oraz przyszli wrześniowi zerówkowicze i pierwszoklasiści mogli tego dnia przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Do organizacji tego szczególnego dnia włączyli się także nauczyciele świetlicy.W tym roku cała szkoła przygotowała program pod hasłem ,,Świat piratów z Karaibów w SP2”. Maluszki po przekroczeniu progu naszej szkoły zostały przywitane przez Dyrektora szkoły panią Mirosławę Marszałek i Wicedyrektor szkoły panią Kingę Olifierowicz. Otrzymały również mapę działań, aby nie zgubić się w gąszczu korytarzy, pięter i sal szkolnych. Następnie dzieci ze świetlicy zaśpiewały piosenkę z akompaniamentem gitary ,,Piraci piegowaci ‘’oraz zatańczyły układ do piosenki ,, Łowcy gwiazd”. Zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy w naszym pirackim podziemiu, czyli do salki fitness. Przygotowaliśmy piracki tor przeszkód. Tam każdy uczestnik pokonywał swój  strach i zmagał się z: tunelem, paszczą rekina ze skrzynią, kładką nad morzem, bystrym skokiem pirata, piracką liną ciasnych przejść, łukiem czarnej perły, przeszkodą Salazara, krokiem milowym przebiegłego pirata Jacka Sparrowa. Całego królestwa pirackiego pilnowały wysoko zwieszone ośmiornice wykonane wcześniej przez dzieci ze świetlicy szkolnej.Tablice świetlicowe zdobiły prace plastyczne ozdobione portretami piratów i wynurzające  się z otchłani morskiej głowy rekinów. Nasi milusińscy byli bardzo zadowoleni z zabaw, w których wzięli udział. Po pokonaniu przeszkód dzieci otrzymały dowód ukończenia trasy na mapie pirackiej w postaci pieczątki. Zainteresowani rodzice zadawali pytania paniom dotyczące świetlicy szkolnej .Wszystkim zgromadzonym towarzyszył dobry humor,  a to jest najważniejsze. Mamy nadziej, że w przyszłym roku  szkolnym zainteresowane dzieci nauką w naszej szkole, dołączą do świetlicowego grona .

Beata Macuk

Dnia 17.02. wszystkie koty na całym świecie obchodzą swoje święto. Dzień naszych pupili to znakomita okazja, żeby obejrzeć ich prześmieszne zachowania i zobaczyć za co je kochamy. Z tego powodu odbyły się pogadanki na temat ulubionych kociaków dzieci. Piękne portrety kotów zostały zawieszone na tablicy w świetlicy szkolnej. Zaprosiliśmy również uczennicę Polę z klasy 1a i jej mamę wraz z ulubionym kotem ,,Lolą”. Nie wszystkie koty mają cudowne dzieciństwo.,, Lola” swój pierwszy rok życia spędziła w ,,Schronisku Braci Mniejszych” znajdującym się w Konstantynowie Łódzkim. Została adoptowana przez przesympatyczną rodzinę . Dzieci były zachwycone, ponieważ ,,Lola’’ lubi zabawy. Obecnie ma dwa lata i jest najszczęśliwszym kotem na świecie. Dziękujemy mamie Poli za odwiedziny i poświecony czas:)

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

Walentynki na świetlicy rozpoczęły się od wprowadzenia zgromadzonych uczniów do tematu spotkania. Uczniowie dowiedzieli się m.in. od kiedy to radosne święto obchodzone jest w Polsce. Następnie w kręgu Wszyscy przez uściśnięcie kolejno rąk, przesyłali sobie iskierkę przyjaźni. Następnie rozpoczął się cykl atrakcji i niespodzianek. Dzieci w rytmie znanych przebojów uczestniczyły w zabawach tanecznych tj. ,,Złap kulę" oraz ,,Stań przy mnie". Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość nauki wspaniałych piosenek o miłości ,,Czerwonych Gitar''. Po zajęciach nastąpił czas na relaks oraz poczęstunek. Dzień Walentynowy na świetlicy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Okazją do realizacji słów pięknej harcerskiej pieśni było zorganizowane przez świetlicę spotkanie uczniów z kolegami z innych klas działającymi w ZHP. Obecni byli też drużynowi. Był wspólny śpiew przy dźwiękach gitary. Pani Napieralska opowiadała o bohaterskich czynach nauczycieli naszej szkoły - Patrona Bolesława Ścibiorka i dh Anny Burdówny.

Wszystko odbywało się przy blasku „świetlicowego ogniska. Uczniowie mieli możliwość poznać działalność harcerzy. Był to jeden ze sposobów realizacji tematu "Poznajemy historię naszej szkoły", zaplanowanego na zajęcia świetlicowe.