29 listopada w szkolnej świetlicy, odbyły się wróżby andrzejkowe. Podczas zajęć na świetlicy, przepowiadano dzieciom przyszłość z dłoni, magicznych serc z pudełka z zawodami oraz z poruszających się kubeczków. Każdy uczestnik andrzejkowych wróżb z niecierpliwością oczekiwał na swoją kolej. Uczniowie przekuwali magiczne serca w celu poznania imienia swojej sympatii. Dużo emocji dostarczyły bileciki wskazujące wykonywany zawód w przyszłość, a wróżby z dłoni wskazały co spełni się w najbliższym czasie. Dzisiejszy dzień obfitował w wróżby, które wskazywały dokąd zmierza przyszłość…

Wszyscy bawili się z zaangażowaniem, a dobry humor dopisywał przez cały dzień Czekamy  na spełnienie przepowiedni.

Justyna Rzetelska - Główczyńska, Beata Macuk, Anna Chojecka

W bieżącym roku szkolnym na świetlicy odbywa się akcja pod hasłem ”Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Głównym celem akcji jest rozwijanie u dziecka potrzeby kontaktu z książką, zachęcanie do słuchania bajek, wierszy i opowiadań. W ramach tego przedsięwzięcia zapraszamy rodziców naszych uczniów, by odwiedzali naszą świetlicę szkolną i czytali dzieciom książki. Dla naszych uczniów jest to wspaniała okazja nie tylko do zapoznania się z różnymi rodzajami literatury dziecięcej ale również do spędzania niepowtarzalnych chwil z najbliższymi. Jako pierwsza zgłosiła się Mama Janka z klasy Ib – Pani Marzena G., która przeczytała dzieciom ciekawe opowiadanie E. Zubrzyckiej pt. ”Jak pomyślę, tak zrobię”. Autorka pokazuje, jak ważne jest to – co i w jaki sposób myślimy na swój temat. Jakie podejście pomaga nam w działaniu, a jakie utrudnia. Co zrobić, by zapanować nad negatywnymi myślami.

Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie. Czekamy na kolejne Mamy i Tatusiów chętnych do czytania na naszej świetlicy.

Justyna Rzetelska-Główczyńska

Świetlica szkolna w listopadzie  organizuje ciąg zajęć poświęcony kulturze Afryki.

Nazwaliśmy ten blok zajęć ,,Afryka dla Smyka”.

W drugiej połowie listopada mamy możliwość zorganizowania w salce fitness warsztatów gry na bębnach afrykańskich dla klas 1-3. Koszt zajęć 6 zł. Warsztaty odbędą się w godzinach przedpołudniowych. Zapraszamy dzieci do zapisów u wychowawców klas. Zajęcia z mistrzem gry na bagnach Lucjanem Wesołowskim będą trwać 1godzinę lekcyjną. Prosimy rodziców o pomoc w realizacji programu.

Beata Macuk

Dnia 31.10.2019r. w czwartek świetlica szkolna zamieniła się w krainę zdrowia. W ramach akcji ,,Październik miesiącem zdrowia" w salce fitness odbył się konkurs piosenki pt.:,, Żyj zdrowo i kolorowo”. Na scenie wystąpiło 38 dzieci z klas 1-3. Teksty piosenek zachęcały wszystkich do zdrowego stylu życia oraz jedzenia owoców i warzyw. W salce rozbrzmiewały dźwięki znanych piosenek ,,Różowe okulary’’, ,,Olimpiada w Jarzynowie’’, ,,Witaminki”, ,,Ogórek”, ,,Piosenka o zdrowym żywieniu”, ,,Zatańczyły witaminki”. Występ dzieci oceniało punktami jury pod kątem znajomości tekstu, interpretacji oraz ruchu scenicznego. Licznie przybyła publiczność wspierała uczestników konkursu gromkimi brawami.

Oto wyniki:

1 miejsce ,,Wiewióreczka w ciemnym lesie” Ola i Lena z klasy Ic - 27 pkt

1miejsce ,,Zatańczyły witaminki” klasa IIa  - 27 pkt

2 miejsce ,,Ogórek” Lena i Krzyś z klasy Ia - 21 pkt

3 miejsce ,,Piosenka o niezdrowym jedzeniu" Laura, Milena, Ania, Pola z klasy Ia - 16 pkt

Beata Macuk

Nadeszła jesień. Dzień jest coraz krótszy. Liście zmieniły barwy. Czas na zbieranie owoców i warzyw. Nawet o tej porze można ciekawie spędzić na świetlicy czas.

Oto nasze prace plastyczne pełne ciepłych barw.

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od wymyślenia nazwy dla naszej świetlicy szkolnej. Nazwy wymyślały dzieci. Propozycji było wiele. Po burzliwych dyskusjach wybraliśmy nazwę ,,Tęczowe łąka". Zorganizowaliśmy również konkurs na ,,Logo świetlicy”. Do konkursu przystąpiło 30 uczniów.

I miejsce Martyna z klasy 3b

II miejsce Kasia z klasy 4a